2021-2022


Academic CompetitionsSpeech CompetitionsVisual Arts CompetitionsSports CompetitionsMusic CompetitionsOthers

Academic Competitions
Penmanship Competition
P.4







P.5







P.6








Champion

1st Runner-up
2nd Runner_up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner_up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner_up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

4F CHEUNG CHEUK HANG

4E YEUNG CHEUK HIN
4A TSUI HEI WUN
4B LEE YIN YUK
4C CHEUNG KA CHING
4D SZE HO CHING
4D LAM MAN CHUN
4F CHAN CHING YIU
5D NG ZI TONG HILARY
5A LAI HONG TUNG
5F TO YAN KIU
5B LAM SIU TSUN REAGAN
5C LEE CHEUK SZE
5D LEE PAK LUN CHACE
5E WONG MELENIE
5F WONG PUI SEE PACEY
6B LUO ROBERT
6B MAN IVY
6A HO SUM YUEN NATALIE
6A CHOW YAN YU
6D TAM YAN YUET
6D WONG HONG TING
6E CHAN HUI CHING
6E YEUNG SO WAH
Penmanship Competition
P.3









P.4







P.5







P.6








Champion
1st Runner-up
2nd Runner_up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner_up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner_up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner_up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

3C TSANG TSZ SEN CAESAR
3A LUO KA WO
3B IP HING YIN
3B LAU HOI CHING
3C WONG HANIEL YUI TSIT
3D SHUM HOK YAN
3D POON HOI YIU
3E CHAN YAU SHUN
3F LEUNG LOK SHUN
3G SHUM KA LEI
4D WU LOK YI
4E FAN LAI YING
4A CHOI SHING HUI
4B YAU TSZ LOK
4E PANG CHI TUNG JAYTON
4C CHEUNG KA CHING
4F CHEUNG WAN CHUN JADEN
4B LAU SING YU SOPHIA
5E CHAN CHEUK YIN
5D NG CHEUK WING
5A WONG HEI LAAM
5E WONG MELENIE
5C CHAN WING TUNG
5A HO CHIN KIU
5C KOK CHEUK LUN
5B WAN CHING AIMEE
6E TSANG WING HAY
6B MAN IVY
6D CHAN HAYLEY
6A NG CHUN YIN
6C CHONG SZE YIN
6A CHAN MAN CHING
6C LAU HO CHING
6E YEUNG SO WAH
Speech Competitions
---
--- ---
Visual Arts Competitions
---
--- ---
Sports Competitions
---
--- ---
Music Competitions
---
--- ---
Others
P.2 Parent-child Reading Scheme Reading Record
Book Cover Design Competition








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
2G NING YUEN YAN
2F MA CHUN HO
2B MAK SIN KI AUBREY
2E MA YEE SUM
2F CHANG HOI CHI
4E CHONG EUGENIA
4D LEUNG GABRIELLE ALEXIS
4A LAU YIK TSZ GIGI
4A LAI CHOI HEI CERENA
4F LYN HEI YIN