2019-2020


Academic CompetitionsSpeech CompetitionsVisual Arts CompetitionsSports CompetitionsMusic CompetitionsOthers

Academic Competitions
Calligraphy Competition
P.3









P.4







P.5







P.6








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

3B CHAN HO CHUN CLOVIS
3C WONG HEI LAAM
3E HO CHEUK YIN JENSEN
3A LEE CHEUK SZE
3A WONG SUM YUET
3B WONG SUM YU
3D KOK CHEUK LUN
3E LAM SIU TSUN REAGAN
3F CHAN MEDWIN CHEUK NAM
3F HUI LOK CHING
4D WEN IVY
4B TSANG SUM
4C WONG KEI YIN
4A FAN YIU
4A LUI YUI CHING KARIS
4B TAM YAN YUET
4D LAU HIN YAU
4E CHEUNG CHEUK FUNG ANWIN
5F LEE WAI HEI
5B CHAN CHONG HEI
5C CHAN YIN CHING
5A CHAN HO YAN
5C HO TSZ YAN
5D WONG CHING YIU
5E CHAN KRISTA
5F LEUNG SHANICE SUM YIN
6D HUANG KUI LAM ANGUS
6E MAN LAI KI NICOLE
6D YU YI NGA
6A LO LOK CHI ROYCE
6B KONG NOK YIU
6B LAM HIN YAU
6C WONG CHING FUNG
6E LO YAN LOK
Penmanship Competition
P.1







P.2







P.3







P.4







P.5







P.6








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

1A WOO HO YI
1E CHENG HING YU
1G PANG ALEXANDER KIM FUNG
1A TANG SABIO
1B TAM SZE NGA
1C HUANG LOK YIN
1D TSANG TSZ SEN CAESAR
1E CHENG SUM YUET
2D LAM SAM KIU CHLOE
2A FAN LAI YING
2B CHOI SHING HUI
2A CHAN YEE CHING
2E TANG WAI KIU LIVIA
2F CHAN CHI YEE
2F PANG CHI TUNG JAYTON
2G TSUI HEI WUN
3F MELENIE WONG
3B CHAN HO CHUN
3B SEID SAVANNAH
3C LAM LOK YAN
3D LAI HOI KI
3D HO CHEUK LAM CHLOE
3E LUI CHEUK YI
3F HUI LOK CHING
4F SO HIU LAM IVA
4E CHUNG HEI YEE HAILEY
4B LUN SUM YU XOLANI
4A CHAN NGA YAU
4A LAU HO CHING
4B WONG HONG TING
4C HUNG TSZ HUEN
4D WEN IVY
5A LAU HOI SHUEN
5A WONG SUM YIN
5E CHUNG YAN CHING
5B WONG LOK TUNG
5C KWOK HANSEL
5C LAU YAT YU
5D WONG CHING YIU
5F OR PAK HEI
6E CHAN NOK KIU
6B KONG NOK YIU
6B LAM HIN YAU
6A FUNG TSZ YU
6C SIN WENG SHAR RENE
6D LI SZE YIN
6D YU YI NGA
6E YUEN WAI YAN HAZEL
Writing Competition
P.4







P.5







P.6








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

4F CHUNG YUI CHIT
4D LEE HEI YEE
4C TSOI SHING YAN
4E CHAN KIT KWAN ESTHER
4B LUN SUM YU XOLANI
4B TAM YAN YUET
4A FAN YIU
4E YEUNG CHUN KIU MARCUS
5D LO HOI KIU KARINE
5C WONG CHING CHING
5E CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
5B CHEUNG NGA KIU
5F KWAN DING WAI
5C CHAN JIN YIN
5A LEE HOK LEUNG
5B WONG LOK TUNG
6C POON HIU HONG
6D HUANG KUI LAM ANGUS
6D YU YI NGA
6C TSUI FAYE
6B LAM HIN YAU
6E LUI HO YI HOEY
6E CHAN YAN LOK
6A KO KAI CHUN
Speech Competitions
---
--- ---
Visual Arts Competitions
---
--- ---
Sports Competitions
P.3-6 Athletics Meet
P.3 Boys 60M


P.3 Boys 100M


P.3 Boys 800M


P.3 Boys Long Jump


P.3 Boys Softball


P.3 Girls 60M


P.3 Girls 100M


P.3 Girls 800M


P.3 Girls Long Jump


P.3 Girls Softball


P.4 Boys 60M


P.4 Boys 100M


P.4 Boys 800M


P.4 Boys Long Jump


P.4 Boys Softball


P.4 Girls 60M


P.4 Girls 100M


P.4 Girls 800M


P.4 Girls Long Jump


P.4 Girls Softball


P.5 Boys 60M


P.5 Boys 100M


P.5 Boys 200M


P.5 Boys 800M


P.5 Boys Long Jump


P.5 Boys Softball


P.5 Girls 60M


P.5 Girls 100M


P.5 Girls 200M


P.5 Girls 800M


P.5 Girls Long Jump


P.5 Girls Softball


P.6 Boys 60M


P.6 Boys 100M


P.6 Boys 200M


P.6 Boys 800M


P.6 Boys Long Jump


P.6 Boys Softball


P.6 Boys Shot Put


P.6 Girls 60M


P.6 Girls 100M


P.6 Girls 200M


P.6 Girls 800M


P.6 Girls Long Jump


P.6 Girls Softball


P.6 Girls Shot Put


Boys Open Groups High Jump


Girls Open Groups High Jump


P.3 Boys Individual
P.3 Girls Individual
P.4 Boys Individual
P.4 Girls Individual
P.5 Boys Individual
P.5 Girls Individual
P.6 Boys Individual
P.6 Girls Individual
P.3 Girls Inter-class Relay Competition


P.3 Boys Inter-class Relay Competition


P.4 Girls Inter-class Relay Competition


P.4 Boys Inter-class Relay Competition


P.5 Girls Inter-class Relay Competition


P.5 Boys Inter-class Relay Competition


P.6 Girls Inter-class Relay Competition


P.6 Boys Inter-class Relay Competition


P.3 Inter-class Overall


P.4 Inter-class Overall


P.5 Inter-class Overall


P.6 Inter-class Overall


P.3-6 Boys Inter-school Relay Invitational Challenge



P.3-6 Girls Inter-school Relay Invitational Challenge




Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
1st Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
1st Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

Champion
1st Runner-up

2nd Runner-up

3C CHOY ZACH
3E LAU HEI MAN GABRIEL
3A LAI HO YEUNG LUCAS
3B KWOK YAT LONG
3D LAM YAT LONG JONATHAN
3A LAI HO YEUNG LUCAS
3B KWOK YAT LONG
3A CHEUNG HO YEUNG
3C LAU LOK YIN
3B CHAN HO LONG
3D LAM YAT LONG JONATHAN
3F CHAN MEDWIN CHEUK NAM
3C YUNG CEI
3B KWOK YAT LONG
3D TSANG HEI YIN
3F CHEUNG YUET
3D HO CHEUK LAM CHLOE
3E CHU TSZ TUNG TRINITY
3D HO CHEUK LAM CHLOE
3B SIU SUET YIU ALICIA
3F CHEUNG YUET
3C LEUNG CHING MAN CHLOE
3A CHEUNG HOI CHING
3D MUI THEODORA
3A SO HEI SHUN
3C LEUNG CHING MAN CHLOE
3C LAU LOK CHING
3D HA CHEUK KA
3C CHANG SUM YIN
3C HO TSING LAM
4E WONG CHING KIU KIEFER
4D YAN LONG HANG
4D CHOI CHEUK NAM
4E WONG CHING KIU KIEFER
4D YAN LONG HANG
4D CHOI CHEUK NAM
4F CHAN YUI HEI MASON
4A POON SHUN CHIT
4D CHOI HO CHING
4D YAN LONG HANG
4F YUEN HAYDEN
4E WONG CHING KIU KIEFER
4F YUEN HAYDEN
4A LEE YAT HEI
4A POON SHUN CHIT
4B LEUNG HOI CHING
4E SIU HO KA
4E WONG YAT SUM
4E FONG YUEN SUM
4C LEUNG KATRINA YAN KIU
4B LEUNG HOI CHING
4F SO HIU LAM IVA
4E CHUNG HEI YEE HAILEY
4E FONG YUEN SUM
4E FONG YUEN SUM
4C LEUNG KATRINA YAN KIU
4A LUI YUI CHING KARIS
4F HO SZ YU
4F CHEUNG WING YAN
4D CHONG SZE YIN
5E CHAN YUI CHUN
5B MAN SAU CHING ISAAC
5A TSANG LONG CHING
5E CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
5E CHAN YUI CHUN
5A LEE TIN YUI
5E CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
5B MAN SAU CHING ISAAC
5E LEUNG KAI YIU
5C LAU YAT LAAM NIGEL
5B WONG HEI CHING
5F CHUNG CHEUK HIN
5E CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
5E YEN MAN HENG
5A SO YAN CHUN IAN
5C YAM TSUN HEI
5B MAN SAU CHING ISAAC
5F YIP CHEUK HEI JONATHAN
5D WONG HEI CHING
5F KWOK SIN TUNG
5D CHOW TSZ YAU
5D WONG HEI CHING
5B TANG TSZ YING
5C CHEUNG HOI YAU NATALIE
5D CHOW TSZ YAU
5E WONG YAN TUNG
5E SIN CHING LAM
5F KWAN DING WAI
5F LAU SUM PUI
5C LAI KING CHI
5D WONG HEI CHING
5C HO TSZ YAN
5F LAU SUM PUI
5D LEUNG WAI NAM
5F KWOK SIN TUNG
5E WONG TSZ YING
6A LO LONG HEI
6D WONG LAI FUNG
6E NG KING YIN
6A LO LONG HEI
6D WONG LAI FUNG
6B WONG TSZ KIU
6C KWAN YIK YIN
6B WONG TSZ KIU
6E NG KING YIN
6C KWAN YIK YIN
6C FONG TSZ HEI
6E CHAN YAN LOK
6D WONG LAI FUNG
6C KWAN YIK YIN
6B TANG HANSEL NOAH
6E CHUNG LONG HEI CYRUS
6A KWOK CHING YEUNG
6E LUI CHUN HEI
6C CHEUNG WANG CLEMENT
6E YU LOK KWAN
6D KOK PAK GA
6B CHOW JAIME
6C LIU HIU TAO
6D YU YI NGA
6E HA ABBY
6B CHOW JAIME
6C LIU HIU TAO
6E HA ABBY
6C CHOY CECI
6A CHENG NOK TUNG
6E MAN LAI KI NICOLE
6C CHUNG CHEUK WING
6D CHAU TRINA YUEN TUNG
6C LIU HIU TAO
6B CHOW JAIME
6A WONG NGA YAU
6E HA ABBY
6C CHOY CECI
6C CHAN TSZ YAU
6D LIU ANGEL
6C YUEN CHEUK YING
6D YU YI NGA
6E CHUNG LONG HEI CYRUS
6E LU YIK SHING
5B WONG TSZ HEI
6C CHOY CECI
5D LEE LOK YIU
5C CHEUNG HOI YAU NATALIE
3B KWOK YAT LONG
3D HO CHEUK LAM CHLOE
4E WONG CHING KIU KIEFER
4E FONG YUEN SUM
5E CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
5D WONG HEI CHING
6C KWAN YIK YIN
6E HA ABBY
3A
3B
3C
3F
3E
3A
4E
4F
4C
4D
4E
4C
5D
5E
5F
5E
5A
5B
6C
6B
6E
6A
6E
6C
3C
3D
3B
4E
4D
4F
5E
5D
5B
6C
6E
6A
MUNSANG COLLEGE PRIMARY SCHOOL
DIOCESAN BOYS’SCHOOL PRIMARY DIVISION
ST. PAUL’S CO-EDUCATIONAL COLLEGE PRIMARY SCHOOL
MUNSANG COLLEGE PRIMARY SCHOOL
ST. PAUL’S CO-EDUCATIONAL COLLEGE PRIMARY SCHOOL
HEEP YUNN PRIMARY SCHOOL
P.1-2 Games Day
P.1 Boys 60M


P.1 Girls 60M


P.1 Boys Cross Jumping


P.1 Girls Cross Jumping


P.1 Parent-child Activity


P.2 Boys 60M


P.2 Girls 60M


P.2 Boys Cross Jumping


P.2 Girls Cross Jumping


P.2 Parent-child Activity



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

1A LAU CHEUK KIU
1C NGAI HOLLIS
1F LI YIK HEI
1B WONG CHI WING
1E WONG YU YIN
1C HUANG LOK YIN
1C YIU HO CHUN
1A LEE PAK LAM
1D CHAN YAU SHUN
1A KWOK YEE YEUK RAFAELLA
1B YAU SUI YEE MILDRED
1D CHEUNG YEUK LUI
1D
1F
1A
2A CHAN YIK LONG
2A LIAN TIN LONG
2B CHAN CHUN
2G NG HEI YIU MAVIS
2A LAU TSZ YAU
2C CHAN HEI TUNG
2D KOO HO KIU BYRON
2F CHONG XAVIER CHUN YU
2D LI WING FUNG
2F CHAN JING LIN ABIGAIL
2C YUEN TZE MIU CHARIS
2D LUI YUI HEI JOVIS
2B
2D
2A
Music Competitions
---
--- ---
Others
Parent-child Reading Scheme Reading Record
Book Cover Design Competition
P.2




P.4






Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit


2C WU LOK YI
2B LAI CHOI HEI CERENA
2G TSO TSZ HANG
2G TSE YEE CHING
2E NG CHEUK LAM AIDAN
4B LAI YING MAN
4D WONG YERIAH YUI YIN
4C HUNG TSZ HUEN
4D LO HAU CHING
4E FONG YUEN SUM
Science Fiction Drawing Competition
P.1


















P.2



















P.3

















Outstanding
Award

















Outstanding
Award


















Outstanding
Award
















1A LI YIN NOK
1A YIP CHIN YAU TRINA
1A NG TSZ CHING
1A KWAN HO SING
1B CHAN CHEUK YAN JEANNIE
1C CHOW YUET YI
1C HO WING KI
1D CHAN KA KIU
1D CHUNG TSZ FUNG
1D HO SUM YIN
1E LIANG LOK HEI
1E SHUM KA LEI
1E LAM CHING HEI
1F LAM CHI HO EASON
1F LEE FAU HEI
1F CHIU HEI YEE
1G WONG HO LONG
1G YUNG CHING KI
1G YUEN CHIN POK CYRUS
2A WONG HEI KIU
2A YEUNG WING LONG
2A LAW SIN TUNG
2B TSANG SHEUNG YAT
2B LAM LOK TIN AYDEN
2B FAN TSZ NGAI
2C SZE HO CHING
2C POON YIK HONG
2D WONG SZE KIU CANDACE
2D ON CHUN HEI
2E WONG WAI HOI
2E NG CHEUK LAM AIDAN
2E LUN MING HEI EVAN
2E SZE YUET HEI
2F TONG KIU CHUN
2F LEE HO YEE
2F FONG YI YEUK QUINN
2G KWOK SHUN HANG
2G CHAN ELVIS
2G TSUI HEI WUN
3A CHAN SZE YAU
3A CHEUNG HO YEUNG
3A CHOW CHUN YANG
3A WONG SUM YUET
3B HUI CHEUK WAI
3B KAN TSZ CHING
3B LAI HONG TUNG
3C NG CHEUK LAM JOLIE
3C NG CHEUK WING
3D CHUI HO WAI
3D YUEN SHING HIN JAYDAN
3E CHAN WAI CHING
3E HO YING CHING
3E LAU MIK CHI
3F CHAN YAT WAI
3F LEE PAK LUN CHACE
3F WONG MELENIE
'The 7 Habits' Story Competition











2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
3A CHAN YAT LOK ENOCH
3A WONG CHING YIN
3B LAI HONG TUNG
3B LEE CHIU MING
3C NG CHEUK WING
3D HO YUEN YUNG
3D KWAN NOK HANG
3E CHU TSZ TUNG TRINITY
3E KWOK CHOI TIN
3E HO CHI HEI
3E WANG PAK HEI BARON
3F CHUNG HO YEE CHLOE
Creative Writing Competition for Junior Writers
P.1









P.2










P.3










Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

1E WONG JARVIS
1F SHUM HOK YAN
1E WONG YU YIN
1C NGAI HOLLIS
1D TSANG TSZ SEN CAESAR
1A YIP CHIN YAU TRINA
1C CHOW YUET YI
1D CHUNG TSZ FUNG
1F LEE FAU HEI
1A WONG CHUN YAN
2G CHAN CHING YIU
2C KOO YAT SAM SAMSON
2A CHUNG MAN CHIT
2B YUEN ANAKIN
2D YOUNG TIFFANY
2D CHAN WING LAM
2A SHIU WAI NAM
2E CHAN HO CHUN
2F LEE HO YIN
2F LEUNG CHUN MING
2E YUNG TSZ KI
3B HUI CHEUK WAI
3E LAU MIK CHI
3E LI YUI LONG BRAYAN
3F YUEN TSZ CHING
3D HO CHEUK LAM CHLOE
3A LEE LOK CHING
3D KOK CHEUK LUN
3B LAI HONG TUNG
3A LEE CHEUK SZE
3F WAN CHING AIMEE