2019-2020


Academic CompetitionsSpeech CompetitionsVisual Arts CompetitionsSports CompetitionsMusic CompetitionsOthers

Academic Competitions
Calligraphy Competition
P.4







P.5







P.6








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

4D WEN IVY
4B TSANG SUM
4C WONG KEI YIN
4A FAN YIU
4A LUI YUI CHING KARIS
4B TAM YAN YUET
4D LAU HIN YAU
4E CHEUNG CHEUK FUNG ANWIN
5F LEE WAI HEI
5B CHAN CHONG HEI
5C CHAN YIN CHING
5A CHAN HO YAN
5C HO TSZ YAN
5D WONG CHING YIU
5E CHAN KRISTA
5F LEUNG SHANICE SUM YIN
6D HUANG KUI LAM ANGUS
6E MAN LAI KI NICOLE
6D YU YI NGA
6A LO LOK CHI ROYCE
6B KONG NOK YIU
6B LAM HIN YAU
6C WONG CHING FUNG
6E LO YAN LOK
Speech Competitions
---
--- ---
Visual Arts Competitions
---
--- ---
Sports Competitions
P.3-6 Athletics Meet
P.3 Boys 60M


P.3 Boys 100M


P.3 Boys 800M


P.3 Boys Long Jump


P.3 Boys Softball


P.3 Girls 60M


P.3 Girls 100M


P.3 Girls 800M


P.3 Girls Long Jump


P.3 Girls Softball


P.4 Boys 60M


P.4 Boys 100M


P.4 Boys 800M


P.4 Boys Long Jump


P.4 Boys Softball


P.4 Girls 60M


P.4 Girls 100M


P.4 Girls 800M


P.4 Girls Long Jump


P.4 Girls Softball


P.5 Boys 60M


P.5 Boys 100M


P.5 Boys 200M


P.5 Boys 800M


P.5 Boys Long Jump


P.5 Boys Softball


P.5 Girls 60M


P.5 Girls 100M


P.5 Girls 200M


P.5 Girls 800M


P.5 Girls Long Jump


P.5 Girls Softball


P.6 Boys 60M


P.6 Boys 100M


P.6 Boys 200M


P.6 Boys 800M


P.6 Boys Long Jump


P.6 Boys Softball


P.6 Boys Shot Put


P.6 Girls 60M


P.6 Girls 100M


P.6 Girls 200M


P.6 Girls 800M


P.6 Girls Long Jump


P.6 Girls Softball


P.6 Girls Shot Put


Boys Open Groups High Jump


Girls Open Groups High Jump


P.3 Boys Individual
P.3 Girls Individual
P.4 Boys Individual
P.4 Girls Individual
P.5 Boys Individual
P.5 Girls Individual
P.6 Boys Individual
P.6 Girls Individual
P.3 Girls Inter-class Relay Competition


P.3 Boys Inter-class Relay Competition


P.4 Girls Inter-class Relay Competition


P.4 Boys Inter-class Relay Competition


P.5 Girls Inter-class Relay Competition


P.5 Boys Inter-class Relay Competition


P.6 Girls Inter-class Relay Competition


P.6 Boys Inter-class Relay Competition


P.3 Inter-class Overall


P.4 Inter-class Overall


P.5 Inter-class Overall


P.6 Inter-class Overall


P.3-6 Boys Inter-school Relay Invitational Challenge



P.3-6 Girls Inter-school Relay Invitational Challenge




Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
1st Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
1st Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

Champion
1st Runner-up

2nd Runner-up

3C CHOY ZACH
3E LAU HEI MAN GABRIEL
3A LAI HO YEUNG LUCAS
3B KWOK YAT LONG
3D LAM YAT LONG JONATHAN
3A LAI HO YEUNG LUCAS
3B KWOK YAT LONG
3A CHEUNG HO YEUNG
3C LAU LOK YIN
3B CHAN HO LONG
3D LAM YAT LONG JONATHAN
3F CHAN MEDWIN CHEUK NAM
3C YUNG CEI
3B KWOK YAT LONG
3D TSANG HEI YIN
3F CHEUNG YUET
3D HO CHEUK LAM CHLOE
3E CHU TSZ TUNG TRINITY
3D HO CHEUK LAM CHLOE
3B SIU SUET YIU ALICIA
3F CHEUNG YUET
3C LEUNG CHING MAN CHLOE
3A CHEUNG HOI CHING
3D MUI THEODORA
3A SO HEI SHUN
3C LEUNG CHING MAN CHLOE
3C LAU LOK CHING
3D HA CHEUK KA
3C CHANG SUM YIN
3C HO TSING LAM
4E WONG CHING KIU KIEFER
4D YAN LONG HANG
4D CHOI CHEUK NAM
4E WONG CHING KIU KIEFER
4D YAN LONG HANG
4D CHOI CHEUK NAM
4F CHAN YUI HEI MASON
4A POON SHUN CHIT
4D CHOI HO CHING
4D YAN LONG HANG
4F YUEN HAYDEN
4E WONG CHING KIU KIEFER
4F YUEN HAYDEN
4A LEE YAT HEI
4A POON SHUN CHIT
4B LEUNG HOI CHING
4E SIU HO KA
4E WONG YAT SUM
4E FONG YUEN SUM
4C LEUNG KATRINA YAN KIU
4B LEUNG HOI CHING
4F SO HIU LAM IVA
4E CHUNG HEI YEE HAILEY
4E FONG YUEN SUM
4E FONG YUEN SUM
4C LEUNG KATRINA YAN KIU
4A LUI YUI CHING KARIS
4F HO SZ YU
4F CHEUNG WING YAN
4D CHONG SZE YIN
5E CHAN YUI CHUN
5B MAN SAU CHING ISAAC
5A TSANG LONG CHING
5E CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
5E CHAN YUI CHUN
5A LEE TIN YUI
5E CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
5B MAN SAU CHING ISAAC
5E LEUNG KAI YIU
5C LAU YAT LAAM NIGEL
5B WONG HEI CHING
5F CHUNG CHEUK HIN
5E CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
5E YEN MAN HENG
5A SO YAN CHUN IAN
5C YAM TSUN HEI
5B MAN SAU CHING ISAAC
5F YIP CHEUK HEI JONATHAN
5D WONG HEI CHING
5F KWOK SIN TUNG
5D CHOW TSZ YAU
5D WONG HEI CHING
5B TANG TSZ YING
5C CHEUNG HOI YAU NATALIE
5D CHOW TSZ YAU
5E WONG YAN TUNG
5E SIN CHING LAM
5F KWAN DING WAI
5F LAU SUM PUI
5C LAI KING CHI
5D WONG HEI CHING
5C HO TSZ YAN
5F LAU SUM PUI
5D LEUNG WAI NAM
5F KWOK SIN TUNG
5E WONG TSZ YING
6A LO LONG HEI
6D WONG LAI FUNG
6E NG KING YIN
6A LO LONG HEI
6D WONG LAI FUNG
6B WONG TSZ KIU
6C KWAN YIK YIN
6B WONG TSZ KIU
6E NG KING YIN
6C KWAN YIK YIN
6C FONG TSZ HEI
6E CHAN YAN LOK
6D WONG LAI FUNG
6C KWAN YIK YIN
6B TANG HANSEL NOAH
6E CHUNG LONG HEI CYRUS
6A KWOK CHING YEUNG
6E LUI CHUN HEI
6C CHEUNG WANG CLEMENT
6E YU LOK KWAN
6D KOK PAK GA
6B CHOW JAIME
6C LIU HIU TAO
6D YU YI NGA
6E HA ABBY
6B CHOW JAIME
6C LIU HIU TAO
6E HA ABBY
6C CHOY CECI
6A CHENG NOK TUNG
6E MAN LAI KI NICOLE
6C CHUNG CHEUK WING
6D CHAU TRINA YUEN TUNG
6C LIU HIU TAO
6B CHOW JAIME
6A WONG NGA YAU
6E HA ABBY
6C CHOY CECI
6C CHAN TSZ YAU
6D LIU ANGEL
6C YUEN CHEUK YING
6D YU YI NGA
6E CHUNG LONG HEI CYRUS
6E LU YIK SHING
5B WONG TSZ HEI
6C CHOY CECI
5D LEE LOK YIU
5C CHEUNG HOI YAU NATALIE
3B KWOK YAT LONG
3D HO CHEUK LAM CHLOE
4E WONG CHING KIU KIEFER
4E FONG YUEN SUM
5E CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
5D WONG HEI CHING
6C KWAN YIK YIN
6E HA ABBY
3A
3B
3C
3F
3E
3A
4E
4F
4C
4D
4E
4C
5D
5E
5F
5E
5A
5B
6C
6B
6E
6A
6E
6C
3C
3D
3B
4E
4D
4F
5E
5D
5B
6C
6E
6A
MUNSANG COLLEGE PRIMARY SCHOOL
DIOCESAN BOYS’SCHOOL PRIMARY DIVISION
ST. PAUL’S CO-EDUCATIONAL COLLEGE PRIMARY SCHOOL
MUNSANG COLLEGE PRIMARY SCHOOL
ST. PAUL’S CO-EDUCATIONAL COLLEGE PRIMARY SCHOOL
HEEP YUNN PRIMARY SCHOOL
Music Competitions
---
--- ---
Others
Parent-child Reading Scheme Reading Record
Book Cover Design Competition
P.2




P.4






Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit


2C WU LOK YI
2B LAI CHOI HEI CERENA
2G TSO TSZ HANG
2G TSE YEE CHING
2E NG CHEUK LAM AIDAN
4B LAI YING MAN
4D WONG YERIAH YUI YIN
4C HUNG TSZ HUEN
4D LO HAU CHING
4E FONG YUEN SUM