2018-2019


Academic CompetitionsSpeech CompetitionsVisual Arts CompetitionsSports CompetitionsMusic CompetitionsOthers

Academic Competitions
Calligraphy Competition
P.1









P.2









P.3









P.4







P.5







P.6








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

1B CHOW HOI TSUN
1G FUNG YIN KWAN DANIEL
1E CHOI SHING HUI
1B FAN JEREMY
1C LAM SAM KIU CHLOE
1D NG SIU LONG
1E NG KA WAI
1F WONG YUNG YEE
1G TANG WAI KIU LIVIA
1G SHEK CHEUK HIM AIDEN
2B LAI HONG TUNG
2D LAU CHI HIM KINGSTON
2A HO CHEUK YIN JENSEN
2C HO TSZ YIN HAYLEY
2C LAU KA YUI
2E CHAN HO CHUN CLOVIS
2E WONG SUM YUET
2E CHAN YAT LOK ENOCH
2F YEUNG TZE HIN
2F LEE TSZ YING
3G YEUNG SO WAH
3E HUNG TSZ HUEN
3G LUO ROBERT
3A FAN PUI YEE
3B YEUNG HO CHING
3C CHAN YAN YUE CORA
3D SO HIU LAM IVA
3E LUI YUI CHING KARIS
3F NG YEE HO
3G FAN YIU
4D WONG HEI CHING
4E TONG TUEN HEI
4A LAI KING CHI
4A CHAN HO YAN
4B CHAN CHONG HEI
4C KAM HEI MAN
4C TSANG LONG CHING
4F KAM HO YIN
5F WONG CHING FUNG
5D HUANG KUI LAM ANGUS
5E LEE WAI HEI
5A LAM HIN YAU
5B HO CHING YEE JOLIE
5B SO WAI HO
5C MAN LAI KI NICOLE
5C NG TSZ CHING NATALIE
6C MOK CHI HEI MATTHEW
6B CHAN MANDY
6D CHAN CHI HIN
6A NG TSZ KIU
6A LEE SZE YIN
6B YU YIN TING
6C CHOW NAOMI YAN YIN
6D WONG SZE CHING
Penmanship Competition
P.1







P.2







P.3







P.4







P.5







P.6








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

1E CHEUNG KA CHING
1F CHAN MATTEA TSZ TUNG
1B YEUNG CHEUK HIN
1A LAM SZE CHING
1C TSO TSZ HANG
1C LUI YUI HEI JOVIS
1F TSE YEE CHING
1G SHEK CHEUK HIM AIDEN
2F LAU YAN KIU GLORIA
2D WONG MELENIE
2B HUI LOK CHING
2A LAI HOI KI
2A TANG YAN SHEK ISAAC
2C LAM SZ LOK
2E CHAN HO CHUN CLOVIS
2F SIU HEI TUNG
3E HUNG TSZ HUEN
3D WONG YERIAH YUI YIN
3E CHIU CHIN TUNG
3A NG POK MAN
3B LI SUM KIU
3B YEUNG HO CHING
3F CHAN TSZ YAU
3G YEUNG SO WAH
4A CHUNG CHEUK LAM
4E HUNG KWAN YAU
4F LI MAN HEI
4A LAI KING CHI
4C WONG LOK TUNG
4C CHAN LEONG CHUN
4D LEUNG KA LAM
4E LO YAN KIT
5E KONG NOK YIU
5B LO LOK CHI ROYCE
5E CHAN YUET TING
5A CHOI WING LAM
5A LAM HIN YAU
5C MAN LAI KI NICOLE
5D WOO CHUN WING
5F HO MAN KI
6C CHOW NAOMI YAN YIN
6C MAN LAI NGA LIAN
6B YU YIN TING
6A LEE SZE YIN
6B CHAN MANDY
6D CHENG HIU TSUN
6D CHONG HOI NING
6E LAI MING KI
Chinese Calligraphy Competition
P.3









P.4







P.5







P.6








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

3C CHAN YAN YUE CORA
3E HUNG TSZ HUEN
3E TING HIU SUET
3B LAM RHIAN
3B LEUNG LOK YAU
3C CHAN RENEE WAN HEI
3C HO SUM YUEN NATALIE
3D SO HIU LAM IVA
3F LO JOY CHING
3F WAN CHING KI
4D CHEUNG NGA KIU
4B WONG HEI CHING
4E WONG WAI CHING
4A SUEN YAN
4C LEUNG CHEUK MAN
4A WONG CHING YIU
4E CHENG KATYA
4D KWAN DING WAI
5C CHENG CHING YAN
5B WONG WING TUNG
5E KONG NOK YIU
5C MAN LAI KI NICOLE
5F WONG CHING FUNG
5F PUN SI YU ETHAN
5B LO LOK CHI ROYCE
5D KOK PAK GA
6A CHENG KA YU
6C CHAN YEUK MAN
6E CHENG HIU YU
6D CHENG HIU TSUN
6A YUEN KEI YIU
6C YEUNG YAN CHING
6E CHEUNG SUM YIU
6D CHAN CHI HIN
Chinese Writing Competition
P.4







P.6








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

4B HUI NOK
4E CHAN JIN YIN
4A LO HOI KIU KARINE
4A CHAN HO YAN
4B CHEN CHIN YU
4C CHAN LEONG CHUN
4D WONG CHING CHING
4F LI WING PO
6A NG TSZ KIU
6E CHEUNG SUM YIU
6B SU ZHEN QI
6B YU YIN TING
6D LAW CHEUK KEI MEMPHIS
6D WONG MING HEI
6A CHOW MAN LOK
6C LEUNG CHO YIU
Mathematics Competition
P.1











P.2











P.3













P.4












P.5







P.6










First Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
First Prize
First Prize
First Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
First Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
First Prize
First Prize
First Prize
First Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
First Prize
First Prize
First Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
First Prize
First Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize

1G WANG MATTHEW
1B CHOW HOI TSUN
1E NG CHI HOI
1F WONG CHING YUET
1A FAN LAI YING
1A HUNG CHEUK NAM
1A YEUNG CHING YIN
1B CHU MING TING
1B LEE KIN NING
1C LI SUNG HIM
1D CHAN KI SUM
1F TANG WAI TZE RICHIE
2A LI JIE XI
2B CHIN MASON
2E LEE CHIU MING
2B TAM PAK YEUNG
2C HO TSOI CHING PERLIE
2D WAN CHING AIMEE
2E LEUNG ROSANNE
2E CHAN HO CHUN CLOVIS
2C HO TSING LAM
2D CHUI HO WAI
2E TONG HOI CHUN
2F YEUNG TZE HIN
3E CHAN TING HIN
3A HO YUEN KIU ANSON
3A LAI WANG HEI
3B LAM PAK HONG
3F LIN PAK YIU
3B NG MAN HO
3C LO TZE FUNG
3B KWAN KA HIM
3C YEUNG CHUN HO
3D TONG HUI YIN
3E YUE CHESTER
3G CHAN YUI HEI MASON
3G CHENG MING SUM
3G FOO YUEN SHING
4C NG TIN NGAI
4D YEN MAN HENG
4E CHAN JIN YIN
4F LO CHI CHUN THOMAS
4B CHAN CHONG HEI
4C LEUNG CHEUK MAN
4E WONG SZE HON
4F LEE HEI LONG
4A CHUNG CHEUK HIN
4C WAI CHUN WANG LUCAS
4D SIN CHING LAM
4F HUI CLEMENT
4F MOK HEI SHUN
5A HO YUI KEI
5D HUANG KUI LAM ANGUS
5E NG CHI YEUNG
5D NG NOK HANG
5A TSE HO SUN
5E HUI CHUN HO
5F CHUI YIK KAN
5F POON HIU HONG
6A CHIANG CHUN YUEN
6B LEE CHING
6A CHENG KA YU
6B YU YIN TING
6E CHEUNG SUM YIU
6A CHUNG YAN HON
6B CHAN KING YIN
6B TSE CHUN TO
6D CHE HIU TO
6E CHAN YAT HIM
Speech Competitions
Story-Telling Contest
P.1






P.2





P.3






P.4






Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit

1B FOK LOK YIN

1A FAN LAI YING
1G YAU TSZ LOK
1C LAI HO CHING
1D LAI YAT TUNG
1E CHOI SHING HUI
1F NG CHEUK YIN
2D WAN CHING AIMEE
2B WONG PO WAH CHERYL
2C LAM LOK YAN
2A WONG SUM YU
2E LAI TSZ CHING
2F KAN TSZ CHING
3G KO CHING YAU KYRA
3E HUNG TSZ HUEN
3B LEUNG HEI CHI
3A KWAN CHEUK YIN
3C LAI YING MAN
3D LAW TIN LONG
3F WONG NGA HEI
4C WONG LOK TUNG
4E LEE YUI CHIT
4F HUI CLEMENT
4A LAI KING CHI
4B CHUNG HEI LOK
4D CHAI YEE NGA LYDIA
Putonghua Story-Telling Competition
P.5





P.6





Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit

5F TSUI FAYE
5B CHUNG MAN WA
5E WONG ENOCH TIMOTHY
5A WONG TSZ KIU
5C CHAN CHUNG MING
5D HUANG KUI LAM ANGUS
6C YEUNG YAN CHING
6B IP CHING
6E LUN TSZ SEN
6A KWAI HOI LAM EMILY
6D HUI CHING MAN
Putonghua Tongue Twister Competition
P.5







P.6








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

5C LOK TING HEI
5F TSUI FAYE
5E YU YI NGA
5A LAU SUM HIM
5B LEUNG WEN YUAN MATTHEW
5D LIU ANGEL
5F SIN WENG SHAR RENE
5B MA PUI YIN
6D CHAN CHI HIN
6E XIONG YUET CHING
6C SU CHIN LAM
6B CHAN YU KIU
6B SU ZHEN QI
6C CHOW NAOMI YAN YIN
6D CHUNG CHOR KI
6E CHEUK WING
P.6 Speech Contest


Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
6A CHAU YAN YU
6C LEUNG CHO YIU
6E TAI SZE YIN
Visual Arts Competitions
Visual Arts Contest
P.1









P.2









P.3









P.4









P.5









P.6










Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

1D CHAN KI SUM
1D WONG CHUN YIU
1E CHAN YI KIU ABIGAIL
1B CHANG WING SUM
1C CHAN CHING YIU
1B CHU TSZ YEE PHOENIX
1F CHONG EUGENIA
1F WONG CHING YUET
1A WO KA HEI HAYDEN
1F WONG YUNG YEE
2F WONG OI YI
2C HO TSZ YIN HAYLEY
2F YUNG YU CHING MIA
2A CHU TSZ TUNG TRINITY
2A WONG SUM YU
2A LAI HOI KI
2B WONG CHARIS
2D LAU CHI HIM KINGSTON
2E CHAN YAT LOK ENOCH
2E WONG SUM YUET
3C TIAN CHI YAU
3E HUNG TSZ HUEN
3G YEUNG SO WAH
3A MAK TIN YI NETTIE
3A NG POK MAN
3A MAN CHOI KIU
3B TSANG WING HAY
3D CHONG SZE YIN
3E LEUNG CHING HIN
3G LAU HO CHING
4A LO HOI KIU KARINE
4B XIONG YUET TUNG SOPHIA
4A WONG SUM YIN
4A KWOK HANSEL
4B HO TSZ YAN
4B LAU SUM PUI
4C LAU ELEANOR
4C WONG KI YIN KANNAS
4C WONG LOK TUNG
4E WONG WAI CHING
5B TAI TSOI YIU
5D LI SZE YIN
5E NG WING YIN JODI
5A LAU CHUNG YAN
5A CHEUNG JING KIU
5B CHAN KA MAN
5B WONG WING TUNG
5C CHAN HIU YAU
5C CHAN NOK KIU
5E KONG NOK YIU
6B CHEUNG LOK HEI
6A TSO HOI CHING
6A TANG HO LONG
6B TANG CHLOE
6B WONG CHUNG YAN
6C CHOW NAOMI YAN YIN
6C YEUNG YAN CHING
6D LAW SUM KIU
6D CHENG HIU TSUN
6E CHOI HOI CHING
Sports Competitions
P.3-6 Athletics Meet
P.3 Boys 60M


P.3 Boys 100M


P.3 Boys 800M


P.3 Boys Long Jump


P.3 Boys Softball


P.3 Boys 4x100M Relay


P.3 Girls 60M


P.3 Girls 100M


P.3 Girls 800M


P.3 Girls Long Jump


P.3 Girls Softball


P.3 Girls 4x100M Relay


P.4 Boys 60M


P.4 Boys 100M


P.4 Boys 800M


P.4 Boys Long Jump


P.4 Boys Softball


P.4 Boys 4x100M Relay


P.4 Girls 60M


P.4 Girls 100M


P.4 Girls 800M


P.4 Girls Long Jump


P.4 Girls Softball


P.4 Girls 4x100M Relay


P.5 Boys 60M


P.5 Boys 100M


P.5 Boys 200M


P.5 Boys 800M


P.5 Boys Long Jump


P.5 Boys Softball


P.5 Boys 4x100M Relay


P.5 Girls 60M


P.5 Girls 100M


P.5 Girls 200M


P.5 Girls 800M


P.5 Girls Long Jump


P.5 Girls Softball


P.5 Girls 4x100M Relay


P.6 Boys 60M


P.6 Boys 100M


P.6 Boys 200M


P.6 Boys 800M


P.6 Boys Long Jump


P.6 Boys Softball


P.6 Boys Shot Put


P.6 Boys 4x100M Relay


P.6 Girls 60M


P.6 Girls 100M


P.6 Girls 200M


P.6 Girls 800M


P.6 Girls Long Jump


P.6 Girls Softball


P.6 Girls Shot Put


P.6 Girls 4x100M Relay


Boys Open Groups High Jump


Girls Open Groups High Jump


P.3 Boys Individual
P.3 Girls Individual
P.4 Boys Individual
P.4 Girls Individual
P.5 Boys Individual
P.5 Girls Individual
P.6 Boys Individual
P.6 Girls Individual
P.3 Girls Inter-class Relay Competition


P.3 Boys Inter-class Relay Competition


P.4 Girls Inter-class Relay Competition


P.4 Boys Inter-class Relay Competition


P.5 Girls Inter-class Relay Competition


P.5 Boys Inter-class Relay Competition


P.6 Girls Inter-class Relay Competition


P.6 Boys Inter-class Relay Competition


P.3 Inter-class Overall


P.4 Inter-class Overall


P.5 Inter-class Overall


P.6 Inter-class Overall


Boys Inter-school Relay Invitational Challenge


Girls Inter-school Relay Invitational Challenge




Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
1st Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Overall Champion
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up

3A WONG CHING KIU KIEFER
3B YAN LONG HANG
3B TAM PAK HEI
3A WONG CHING KIU KIEFER
3G TSANG MAN TO ADRIAN
3B TAM PAK HEI
3D POON SHUN CHIT
3G CHAN CHUN MING
3A LAI WANG HEI
3C WONG YIN POK
3B YAN LONG HANG
3D POON SHUN CHIT
3G YUEN HAYDEN
3E MACK LONG TO
3G CHOI CHEUK NAM
3B
3D
3A
3F LEUNG BING BING
3F SIU HO KA
3G AU LARYN
3E LEUNG KATRINA YAN KIU
3G CHAN KIT KWAN ESTHER
3D SO HIU LAM IVA
3F FONG YUEN SUM
3E LUI YUI CHING KARIS
3D SO HIU LAM IVA
3E LUI YUI CHING KARIS
3D SO HIU LAM IVA
3E LEUNG KATRINA YAN KIU
3D YEUNG HEI YIN
3E CHOW YAN YU
3E CHAN HAYLEY
3F
3C
3G
4C CHAN YUI CHUN
4A CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
4C MAN SAU CHING ISAAC
4A CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
4C CHAN YUI CHUN
4C MAN SAU CHING ISAAC
4D LAU YAT LAAM NIGEL
4E LI CHUN HIN
4D WONG HEI CHING
4A CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
4C TSANG LONG CHING
4C YAM TSUN HEI
4C LEUNG TSZ HIN
4D CHEUNG CHO WAI
4F WONG JAMES YU SAN
4C
4A
4D
4B WONG HEI CHING
4B TANG TSZ YING
4E WONG YAN TUNG
4B WONG HEI CHING
4B TANG TSZ YING
4E WONG YAN TUNG
4D KWAN DING WAI
4B LAU SUM PUI
4C LAU ELEANOR
4D WONG HEI CHING
4B TANG KA YAN
4C WONG CHING LAAM
4A WONG TSZ YING
4D KWAN DING WAI
4B CHENG KHLOE
4B
4C
4A
5D WONG LAI FUNG
5B LO LONG HEI
5B FUNG NOK YIN
5D WONG LAI FUNG
5B LO LONG HEI
5A WONG TSZ KIU
5F KWAN YIK YIN
5A WONG TSZ KIU
5C NG KING YIN
5F KWAN YIK YIN
5F FONG TSZ HEI
5F YIU LARRIS LOK YIN
5D WONG LAI FUNG
5F KWAN YIK YIN
5E LEE CHI YAU
5C CHUNG LONG HEI CYRUS
5B KWOK CHING YEUNG
5C YU LOK KWAN
5B
5F
5C
5A CHOW JAIME
5E YU YI NGA
5F LIU HIU TAO
5A CHOW JAIME
5F LIU HIU TAO
5F YIU LOK HUEN HELIA
5C HA ABBY
5C MAN LAI KI NICOLE
5E YU YI NGA
5C MAN LAI KI NICOLE
5C HA ABBY
5F CHUNG CHEUK WING
5A CHOW JAIME
5F LIU HIU TAO
5F SIN WENG SHAR RENE
5F KWOK SIN TUNG
5C HA ABBY
5F CHOY CECI
5F
5A
5B
6E CHEUNG CHUN HEI
6C CHAN JAMES SIN YU
6A SO WANG YUK
6E CHEUNG CHUN HEI
6D TONG BING KO
6E CHAN PAK LAM
6C CHAN JAMES SIN YU
6A SO WANG YUK
6D LEE CHUN YAN DANIEL
6A MOK PAK FAN
6A LAI KING WO BARRY
6B WONG PAK YIU ANSON
6D WU YAN LOK
6E CHEUNG CHUN HEI
6E CHAN PAK LAM
6D WONG MING HEI
6B YEUNG HO WAN OWEN
6A TAM JEFFREY POK HIN
6D WU YAN LOK
6B YEUNG HO WAN OWEN
6D WONG MING HEI
6D
6E
6C
6A CHENG NOK CHING
6B KWOK YAN LING
6C CHAN HOI TIK
6A CHENG NOK CHING
6E YAN TSZ HUEN
6E NG YEUK YIN
6E NG YEUK YIN
6E YAN TSZ HUEN
6B IP CHING
6B IP CHING
6A YUEN KEI YIU
6C YEUNG MAN CHI
6B KWOK YAN LING
6C CHAN HOI TIK
6E NG YEUK YIN
6C YU MAN YAN
6B KWOK YAN LING
6C YEUNG MAN CHI
6E WONG CHING KA KATEY
6E YAN TSZ HUEN
6E TAM BOK SUM
6E
6B
6A
6D CHAN CHI HIN
5E LEE CHI YAU
5C CHUNG LONG HEI CYRUS
5F CHOY CECI
6B CHAN JOELIE
6C LEUNG CHO YIU
3A WONG CHING KIU KIEFER
3D SO HIU LAM IVA 3E LEUNG KATRINA YAN KIU
4A CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
4B WONG HEI CHING
5D WONG LAI FUNG
5A CHOW JAIME
6E CHEUNG CHUN HEI
6A CHENG NOK CHING 6B KWOK YAN LING
3F
3C
3G
3B
3D
3A
4B
4C
4A
4C
4A
4D
5F
5A
5B
5B
5F
5C
6E
6B
6A
6D
6E
6C
3D
3F 3G
3E
4C
4B
4A
5F
5C
5B
6E
6D
6A
MUNSANG COLLEGE PRIMARY SCHOOL
PUI CHING PRIMARY SCHOOL
DIOCESAN BOYS’ SCHOOL PRIMARY DIVISION
ST. PAUL'S CO-EDUCATIONAL COLLEGE
PRIMARY SCHOOL
MUNSANG COLLEGE PRIMARY SCHOOL
HEEP YUNN PRIMARY SCHOOL
P.1-2 Games Day
P.1 Boys 60M


P.1 Girls 60M


P.1 Boys Cross Jumping


P.1 Girls Cross Jumping


P.1 Parent-child Activity


P.2 Boys 60M


P.2 Girls 60M


P.2 Boys Cross Jumping


P.2 Girls Cross Jumping


P.2 Parent-child Activity



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

1A CHAN YIK LONG
1G NGAI LUIS
1D CHAN CHUN
1D LAU TSZ YAU
1A NG HEI YIU MAVIS
1E CHEUNG KA CHING
1D CHEN HIN HEI ISAAC
1C TSO TSZ HANG
1F NG CHEUK YIN
1C LUI YUI HEI JOVIS
1E WONG HO YING
1A TANG KA YIN CHLOE
1B
1E
1G
2D LAM YAT LONG JONATHAN
2C CHOY ZACH
2F KWOK YAT LONG
2A SO HEI SHUN
2D HO CHEUK LAM CHLOE
2A CHAN JOANNA SIN MING
2F YUEN TSZ KIT
2D WONG GABRIEL YU MAN
2D CHAN HO LONG
2D MUI THEODORA
2A CHAN WING HEI NITZA
2D YEUNG YAT YIN
2F
2D
2E
Swimming Gala
P.3-4 Boys50M Breaststroke


P.3-4 Boys50M Freestyle


P.3-4 Boys50M Backstroke


P.3-4 Boys50M Butterfly Stroke


P.3-4 Boys100M Breaststroke


P.3-4 Boys100M Freestyle


P.3-4 Girls50M Breaststroke


P.3-4 Girls50M Freestyle


P.3-4 Girls50M Backstroke


P.3-4 Girls50M Butterfly Stroke


P.3-4 Girls100M Breaststroke


P.3-4 Girls100M Freestyle


P.3-4 Boys & Girls 4x50M Freestyle


P.5-6 Boys50M Breaststroke


P.5-6 Boys50M Freestyle


P.5-6 Boys50M Backstroke


P.5-6 Boys50M Butterfly Stroke


P.5-6 Boys100M Breaststroke


P.5-6 Boys100M Freestyle


P.5-6 Girls50M Breaststroke


P.5-6 Girls50M Freestyle


P.5-6 Girls50M Backstroke


P.5-6 Girls50M Butterfly Stroke


P.5-6 Girls100M Breaststroke


P.5-6 Girls100M Freestyle


P.5-6 Boys & Girls 4x50M Freestyle


P1-2 Boys50M Backstroke


P1-2 Boys50M Freestyle


P1-2 Boys50M Breaststroke


P1-2 Girls50M Backstroke


P1-2 Girls50M Freestyle


P1-2 Girls50M Breaststroke


P.3 Boys Individual Overall
P.3 Girls Individual Overall
P.4 Boys Individual Overall
P.4 Girls Individual Overall
P.5 Boys Individual Overall
P.5 Girls Individual Overall
P.6 Boys Individual Overall
P.6 Girls Individual Overall
P.3 Inter-class Overall


P.4 Inter-class Overall


P.5 Inter-class Overall


P.6 Inter-class Overall



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

4F SO CHUN YIN LINCOLN
4C WONG YAT HEI
4E CHAN CHI KIT JAVEN
3B LEE SEE HANG ZECUS
4E CHAN CHI KIT JAVEN
4C LEUNG TSZ HIN
4C WONG YAT HEI
3B LEE SEE HANG ZECUS
3C WONG SHUN CHI
3B LEE SEE HANG ZECUS
4F SO CHUN YIN LINCOLN
4C LEUNG TSZ HIN
4E CHAN CHI KIT JAVEN
4C WONG YAT HEI
4F SO CHUN YIN LINCOLN
4F CHAN CHI HO STEVEN
4C LEUNG TSZ HIN
4D WONG HEI CHING
4F CHAN HIN YAU
4D KWAN DING WAI
3B HONG CHOI YI
4F CHAN HIN YAU
4A LAI KING CHI
3D LEE HEI YEE
4F CHAN HIN YAU
4C LAU ELEANOR
4C LIN CHING TUNG
4C LAU ELEANOR
3C HUNG SUM YAT
4A CHOW TSZ YAU
4D KWAN DING WAI
4B CHAN LOK YIN
3D CHUNG HEI YEE HAILEY
4C LAU ELEANOR
4D KWAN DING WAI
4A LAI KING CHI
4C
4F
4E
5C CHAN YAN LOK
5F YIU LARRIS LOK YIN
6A MOK PAK FAN
6A LAI KING WO BARRY
5F YIU LARRIS LOK YIN
6B WONG PAK YIU ANSON
6B WONG PAK YIU ANSON
5F YIU LARRIS LOK YIN
5F FONG TSZ HEI
6A LAI KING WO BARRY
5C CHAN YAN LOK
6E CHEUNG CHUN HEI
6A LAI KING WO BARRY
5C CHAN YAN LOK
6A MOK PAK FAN
6B WONG PAK YIU ANSON
5D CHAU TREVIS YIN CHEUNG
6D CHAN MING LONG IAN
6A YUEN KEI YIU
6B HUI YI YAN NATALIE
6C CHUI WAI SAM
6B WONG CHUNG YAN
5C MAN LAI KI NICOLE
6C WONG WAI KIU
6B HUI YI YAN NATALIE
5C MAN LAI KI NICOLE
6A YUEN KEI YIU
6C WONG WAI KIU
6B HUI YI YAN NATALIE
6E TAI SZE YIN
6A YUEN KEI YIU
6B WONG CHUNG YAN
6C CHUI WAI SAM
5C MAN LAI KI NICOLE
6B WONG CHUNG YAN
6C WONG WAI KIU
6A
6B
6C
1E CHU OI CHUN JAYDEN
2B CHAN MEDWIN CHEUK NAM
2D CHAN HO LONG
2B LAI HO YEUNG LUCAS
1E CHU OI CHUN JAYDEN
2B CHAN MEDWIN CHEUK NAM
2B CHEUNG HO YEUNG
2F CHAN CHI HIM KADEN
2B LAI HO YEUNG LUCAS
2C LAU KA YUI
1E NG YONG TONG CHARLENE
1G LEE YIN YUK
2A SO HEI SHUN
2C NG CHEUK LAM JOLIE
2C LAM SZ LOK
2A SO HEI SHUN
2C LAU KA YUI
2D SIU SUET YIU ALICIA
3B LEE SEE HANG ZECUS
3C HUNG SUM YAT
4C WONG YAT HEI
4F CHAN HIN YAU
5C CHAN YAN LOK
5C MAN LAI KI NICOLE
6A LAI KING WO BARRY
6A YUEN KEI YIU
3C
3D
3B
4C/4F
4D
4E
5C
5F
5D
6A
6B
6C
Table Tennis
Girls


Boys



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

4B HO TSZ YAN
5B WAN TSZ TUNG
5B CHAN KA MAN
5C SHIU YU CHING
5F LO HIN CHI
4B LI SHEUNG WING
Inter-class Basketball Competition
Girls


Boys



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

6C
6B
5F
6B
5F
5C
Inter-class Football Competition


Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
6B
5E
5C
Music Competitions
Singing Contest
P.1


P.2


P.3


P.4


P.5




P.6





Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
The Best Accompaniment
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
The Best Accompaniment

1B
1D
1G
2C
2D
2B
3E
3C
3F
4D
4A
4F
5F
5D
5A
5D

6C
6E
6D
6C

Others
Parent-child Reading Scheme Reading Record
Book Cover Design Competition
P.4




P.2






Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit


4D SIN CHING LAM
4D CHEUNG NGA KIU
4A LAU YAT YU
4D LEUNG WAI NAM
4B LAU SUM PUI
2B CHEUNG HO YEUNG
2E LEE CHEUK SZE
2D LAM TSZ HIN
2A LAI HOI KI
2E CHAN SZE YAU
Inter-Class Rummikub Competition
P.3





P.4





P.5





P.6






Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
1st Prize
2nd Prize
3rd Prize
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
1st Prize
2nd Prize
3rd Prize
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
1st Prize
2nd Prize
3rd Prize
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
1st Prize
2nd Prize
3rd Prize

3C LAI YING MAN
3D CHUNG HEI YEE HAILEY
3A KWAN CHEUK YIN
3C
3A
3D
4C TAM YU CHING
4A SUEN YAN
4D WOO YAT ON
4C
4D
4A
5C CHAN YAN LOK
5E WONG YEE HANG
5F CHUNG CHEUK WING
5E
5C
5D
6C TO CHUI YING CHARLOTTE
6E TSANG CHING WUN
6E SHUM CHEUK MAN
6E
6C
6D
Creative Writing Competition for Junior Writers
P.1









P.2









P.3










Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

1B YUE CHELSEY
1D SHIU WAI NAM
1C CHAN CHING YIU
1F TSANG SHEUNG YAT
1B LO SING YU
1D TONG KIU CHUN
1F CHEUNG CHIT WAI
1A TANG KA YIN CHLOE
1A WU LOK YI
1G LAU SING YU SOPHIA
2E HUI CHEUK WAI
2B HO YING CHING
2D TSE CHUNG HEI
2F SIU HEI TUNG
2C DONG SHANGCHEN
2B LAI HONG TUNG
2C WONG HEI LAAM
2A WONG KA YIU
2A SO WANG KOK
2D WAN CHING AIMEE
3E HUNG TSZ HUEN
3B WO HOI LAM
3E YUE CHESTER
3A LAI WANG HEI
3A CHUNG HEI SHUN HAYSON
3C CHEUNG LAP HIM
3C CHAN YAN YUE CORA
3D SHUM HOK LAI
3E AU TAYLOR
3F HUNG FAAN HO
ScratchJr: 'Think Win-Win' Story Competition











Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
3E YUE CHESTER
3D MAK HAYDEN KA HEI
3A HO YUEN KIU ANSON
3A WAN CHEUK WING
3B KWAN YU KIN
3B PANG YIN POK NICHOLAS
3C CHEUNG LAP HIM
3E HUNG TSZ HUEN
3F CHUNG WAI SUM
3F TSOI SHING YAN
3G WONG CHUN YEE
3G YEUNG SO WAH
Science Fiction Drawing Competition
P.1









P.2













Outstanding
Award








Outstanding
Award












1A LAM SZE CHING
1A SZE HO CHING
1B TSUI HEI WUN
1B CHU MING TING
1C CHAN CHING YIU
1D CHAN KI SUM
1E LEE HO YEE
1F CHIU HIN YEUNG
1F TSANG SHEUNG YAT
1G SIN WING CHAK QUINTON
2A CHOW CHUN YANG
2A CHEUNG YUET
2B HO YING CHING
2B LAI HO YEUNG LUCAS
2B CHEUNG HO YEUNG
2C NG CHEUK WING
2D CHUNG HO YEE CHLOE
2D CHAN WAI CHING
2D SUN TSZ YIN
2E LEE CHEUK SZE
2E CHAN SZE YAU
2F CHAN YAT WAI
2F LAU YAN KIU GLORIA
P.3 Biblical Knowledge
Christian Soldier Design Competition








Champion
1st Runner0up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
3G KO CHING YAU KYRA
3A LAI WANG HEI
3D TAM CHING LAM AMANDA
3A MAK TIN YI NETTIE
3B LO HAU CHING
3C YEUNG CHUN HO
3D LEE HO FUNG
3E LEUNG CHING HIN
3F LAM HO LONG
3F CHEUNG CHEUK HOI AWINA
'How to put first things first'
A Powerpoint Presentation Competition






Champion
1st Runner0up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
4A LO HOI KIU KARINE
4C NG YU KIU
4F HUI CLEMENT
4A CHAN HO YAN
4B CHAN HIN NOK
4B TSANG SIN LAAM
4D WONG HEI CHING
4E LEE PAK HIN
P.1 Biblical Knowledge Parent-Child
Bookmark Design Competition








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
1G SZE YUET HEI
1E WONG PAK HAY
1C CHAN CHING YIU
1A WO KA HEI HAYDEN
1B TSUI HEI WUN
1B WONG HOI CHING HAILEY
1C ON CHUN HEI
1D YUEN TZE MIU CHARIS
1E WONG HO YING
1F CHAN ELVIS
P.2 Biblical Knowledge Drawing Competition









Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
2F CHAN YAT WAI
2B CHEUNG HO YEUNG
2A LAU MIK CHI
2A YUEN SHING HIN JAYDAN
2B HO YING CHING
2C NG CHEUK WING
2D CHUNG HO YEE CHLOE
2D WAN CHING AIMEE
2E LEE LOK CHING
2E TAM EALA
P.2 Computer Studies English Typing Competition






Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
2B SO YEUK KIU
2D CHAN PAK KIU
2E CHAN YAT LOK ENOCH
2F HA CHEUK KA
2E WONG SUM YUET
2C YU KWAI CHI
2A LAI HOI KI
The 8th Renewable Energy on Green Car
Design Competition
P.6







P.5









Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Best Design
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Best Design


6C CHOY HO
6B TSANG HAU KIN
6A MOK PAK FAN
6A LEUNG YIN TSZ
6C CHEUNG YAT FUNG
6C CHAN TUNG HEI
6C LEUNG MING HIN MATTHEW
6A CHAN BRIAN
5D LEE SZE YIN
5F TAM SHEUNG HEI
5B CHAN JING JUAN ANDREW
5C NG TSZ CHING NATALIE
5B CHAN WAI CHING
5F WONG HEI LOK
5A YAN SHING HEI
5D LEE SZE YIN
P.1 Computer Studies
Creative Drawing Competition (Paint)













Champion
Champion
1st Runner-up
1st Runner-up
2nd Runner-up:
2nd Runner-up:
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
1F CHEUNG CHIT WAI
1F SHUN YIK LAAM MATTHEW
1E CHOI SHING HUI
1E WAN CHI HIM
1C NG WAN KIU RINA
1C TAI HAILEY
1B LEE SEE WING CHARLOTTE
1B TSUI HEI WUN
1D LAI HIU CHING
1D KWAN EMMA
1D YAU LOK YAN KESSIE
1D YUEN TZE MIU CHARIS
1F AU YEUNG HO SING
1F LAM YUI HIM
1G SHEK CHEUK HIM AIDEN
Chinese Character Typing Competition (Easy Cangjie)




First Prize
First Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
5F CHUI YIK KAN
5F SIN WENG SHAR RENE
5C SZE CHEUK YIU
5D HUANG KUI LAM ANGUS
5E WONG ENOCH TIMOTHY
P.6 Biblical Knowledge









Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
6E KWONG YUEN KIU
6D CHENG HIU TSUN
6E WONG CHING KA KATEY
6A LAI WING LAM RINO
6A HUI NGA MAN
6B YU YIN TING
6B NG HAY YU
6C CHEUNG YAT FUNG
6C CHOW NAOMI YAN YIN
6D CHAI YEE LAM ELIM
P.4 Bible Quotes Bookmark Design Competition









Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
4B LAU SUM PUI
4D SIN CHING LAM
4A LO CHI CHING TIFFANY
4A WONG CHING YIU
4B HO TSZ YAN
4C NG YU KIU
4D CHEUNG NGA KIU
4E LEUNG SHANICE SUM YIN
4F CHAN HIN YAU
4F LI WING PO
P.6 iPortfolio Competition







Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
6B KOO NOK CHING
6B HSU HO CHING
6C TO CHUI YING CHARLOTTE
6A KWAI HOI LAM EMILY
6B KWAN TSZ SHUN
6C MOK CHI HEI MATTHEW
6E CHENG HIU YU
6E CHENG YUET
P.5 Story Telling Competition


Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
5E NG YAN CHING
5F MA MAN TIK
5B HO CHING YEE JOLIE