2017-2018


Academic CompetitionsSpeech CompetitionsVisual Arts CompetitionsSports CompetitionsMusic CompetitionsOthers

Academic Competitions
Penmanship Competition
P.6







P.5







P.4







P.3







P.2







P.1








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

6E WONG HOI LAM
6E CHAN SI CHING
6B TANG MEGAN TSZ WAI
6A NG YUK KIN JUSTIN
6A LO WAI KIU
6B CHEUNG CHU KWAN
6C CHEUNG GLORY GOR YI
6D CHANG WAI KIU
5B LEE SZE YIN
5F CHOW NAOMI YAN YIN
5A YU YIN TING
5A CHAN MANDY
5B NG TSZ KIU
5D LAW SUM KIU
5E CHENG KA YU
5F MOK CHI HEI MATTHEW
4F WONG CHING FUNG
4B TAI TSOI YIU
4C LUK HEI CHING
4A YU YI NGA
4B LO YAN LOK
4C YIU LARRIS LOK YIN
4D MAN LAI KI NICOLE
4E CHENG CHING YAN
3E ZHU SUSAN HEI SEN
3F SIN CHING LAM
3B CHAN PUI YIU
3A LAI KING CHI
3B CHUNG CHEUK LAM
3C LAI HIU YEE
3F CHAU MATTHEW
3G SIU HO LAM JASPER
2G SO HIU LAM IVA
2E LUO ROBERT
2D CHAN YAN YUE CORA
2A AU TAYLOR
2A NG CHUN YIN
2C MAK TIN YI NETTIE
2F TAM HIN CHING
2G YANG PUI SING
1E CHEUNG HO YEUNG
1E LAU YAN KIU GLORIA
1A WONG HEI LAAM
1B HO CHEUK YIN JENSEN
1B YUEN TSZ KIT
1C CHENG KIU CHI
1C LAU CHI HIM
1D LEUNG YI CHO
Calligraphy Competition
P.1









P.3










Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

1C LAU CHI HIM KINGSTON
1E CHAN HO CHUN CLOVIS
1B TANG YAN SHEK ISAAC
1B HUI LOK CHING
1B WONG SHAU MING
1C YUEN SHING HIN JAYDAN
1D LAI HONG TUNG
1E YEUNG TZE HIN
1E YAM PUI CHI
1F TO YAN KIU
3F SIN CHING LAM
3B TONG TUEN HEI
3D LEUNG KA YEE
3A HUI CLEMENT
3B YAN TSZ WUN
3C CHAN CHONG HEI
3D CHAN HO YAN
3E ZHU SUSAN HEI SEN
3F CHEUNG NGA KIU
3G SIU HO LAM JASPER
Chinese Calligraphy Competition
P.2









P.3










Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

2D LO MAN SHEUNG
2E LUO ROBERT
2D HO SUM YUEN NATALIE
2B HUNG TSZ HUEN
2C LI SUM KIU
2C LUI YUI CHING KARIS
2E CHIU CHIN TUNG
2F SZE WING YIN
2G KO CHING YAU KYRA
2G LAI WANG HEI
3F CHEUNG NGA KIU
3E CHAN HIN YAU
3C CHAN CHONG HEI
3A TAM YU CHING
3A WONG CHI NING
3B WONG CHING YIU
3C LAU SUM PUI
3D WAN LONG SUM
3E YIP KWAN YAT
3G SIU HO LAM JASPER
Chinese Writing Competition
P.6







P.5







P.4








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

6D YIP HIU SHUEN
6A NG YUK KIN JUSTIN
6C CHU KAI YAT MILTON
6B CHENG YUI LAM
6C LEE YI NING
6D CHAN LIK CHUN
6B WU LOK HIN
6E WONG HOI LAM
5E LEUNG CHO YIU
5E CHEUNG SUM YIU
5C PAN KAI SHING
5A YU YIN TING
5B NG TSZ KIU
5C YU ENOCH
5D CHAN CHI HIN
5F YU MAN YAN
4D WONG YEE KEI IRIS
4D HUANG KUI LAM ANGUS
4A YAN CHUN YIN ADRIAN
4C HO CHING YEE JOLIE
4B LAM HIN YAU
4A WONG PAK HEI
4B SHIU YU CHING
4E HUI CHUN HO
Mathematics Competition
P.1














P.2
















P.3














P.4













P.5








P.6







First Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
First Prize
First Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
First Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
First Prize
First Prize
First Prize
First Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
First Prize
First Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
First Prize
Second Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize

1E CHAN TSUN KIU
1C TSE CHUNG HEI
1C TAM PAK YEUNG
1D CHIN MASON
1E SIN WING SUM
1E YEUNG TZE HIN
1A HUNG LOK HEI
1B CHAN CHI HIM KADEN
1C KWOK YAT LONG
1C LAM YAT HEI
1D TAM LEONG YIN
1E CHAN IAN HUI CHAI
1E LEUNG HEI YIN
1F LEE CHIU MING
1F SO WANG KOK
2C CHENG MING SUM
2F YUE CHESTER
2A TAM CHEUK HIM
2B MAK HAYDEN KA HEI
2B NG POK MAN
2C NG YEE HO
2E LAU HO CHING
2F TONG HUI YIN
2G KO CHING YAU KYRA
2A HUNG FAAN HO
2A LIN PAK YIU
2A CHUNG HEI YEE HAILEY
2B NG MAN HO
2B LAU HOI SUEN
2E CHAN TSZ YUI
2F KWAN KA HIM
2G LAI WANG HEI
3G CHAN JIN YIN
3B LEUNG CHEUK MAN
3B NG TIN NGAI
3F TSANG SIN LAAM
3A TSANG LONG CHING
3A WONG CHI NING
3A YU YAT LONG
3D SUEN YUI
3D LO CHI CHING TIFFANY
3D OR PAK HEI
3D WONG SZE HON
3E LEE SZE YUET
3E LO HOI KIU KARINE
3F LAM CHING YU
3F SIN CHING LAM
4C NG CHI YEUNG
4D HO YUI KEI
4D HUANG KUI LAM ANGUS
4D POON HIU HONG
4B LU YIK SHING
4B YEUNG SHING KIT
4E WONG ENOCH TIMOTHY
4F LI SZE YIN
4B CHAN SHEUNG WAI
4B JAN SHING KIT
4B WONG YEE HANG
4E HUI CHUN HO
4E NG NOK HANG
4E SO WAN HEI
5B LAI TSZ TO
5E CHIANG CHUN YUEN
5A AO MAN YUET
5A CHAN YU KIU
5A YU YIN TING
5C CHENG YUET
5C TSANG CHING WUN
5C WONG KEI SIN
5F KWOK YUK CHUN
6D SZE CHEUK YU CHARLOTTE
6A NG YUK KIN JUSTIN
6E CHIU CHI HON
6A CHAN YUI FUNG
6A LEUNG YAN TING
6A TANG CHUNG HEI
6C CHAN TSZ HIM
Mathematics Board Game – QUIXIO
P.4
P.5
P.6

Champion
Champion
Champion

4C NG CHI YEUNG
5E CHIANG CHUN YUEN
6E CHIU CHI HON
Speech Competitions
Putonghua Story-Telling Competition
P.6




P.5






Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit

6D LEE KWAN TING

6E CHEUNG TSZ CHING
6B BUT LONG CHING
6A CHING CHING
6C LEE MAN HEI
5A IP CHING
5C LUN TSZ SEN
5E XIONG YUET CHING
5B KWAI HOI LAM EMILY
5D CHENG HIU TSUN
5F YEUNG YAN CHING
Putonghua Tongue Twister Competition
P.6







P.5








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

6D NG KA YIU
6E WONG HOI LAM
6D YIP HIU SHUEN
6A CHING CHING
6B KO HOI CHING
6C CHAN CHEUK YIN
6D SUM CHUNG FAI
6E CHAN YUEN YEE
5C TAI SZE YIN
5E SU CHIN LAM
5E CHAN TSAN FOR
5A LEE CHING
5B WOO EDEN TSZ YAN
5C CHEUK WING
5D LO KING YIN
5F CHEUNG YAT FUNG
Story-telling Contest
P.5


P.4





P.3






P.2






P.1






Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit

5E HU ZHENG KUANG
5A YU YIN TING
5D CHONG HOI NING
4D KOK PAK GA
4C LAM YAT HEI
4F LI SZE YIN
4A WOO OI KIU
4B MA PUI YIN
4E WONG TSZ KIU
3F WONG HEI CHING
3B YUEN SZE YUI
3A LAI KING CHI
3C LAU SUM PUI
3D CHAN HO YAN
3E LO HOI KIU KARINE
3G LEE DARIUS HERCULE
2D LEUNG HOI CHING
2B CHEUNG SUM YU
2F TAM HIN CHING
2A LAM NOK CHING
2C LAM LONG YU MADDOX
2E FAN YIU
2G LAM HO LONG
1C LAU CHI HIM KINGSTON
1E CHAN MEDWIN CHEUK NAM
1B HUI LOK CHING
1A MAN SUM LUI
1D HO YUEN YUNG
1F WONG KA YIU
P.6 Speech Contest


Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
6B CHAN TSZ HEI MANUEL
6E CHEUNG TSZ CHING
6D TANG TSZ YU
Visual Arts Competitions
P.1 Little Artist Drawing Competition (Pair Work)















Champion
Champion
1st Runner-up
1st Runner-up
2nd Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
1D CHIN MASON
1D LEUNG YI CHO
1C CHENG KIU CHI
1C LAU HIU WING
1B LI YAT HEI
1B TSE JOSHUA FAITH
1A HO HEI CHING
1A HO TSZ YIN HAYLEY
1A LAM LOK YAN
1A LEUNG CHING MAN CHLOE
1C LIU CHUNG SUM
1C MAK SZE MAN
1D LEUNG CHEUK LING CHELSIE
1D WONG OI YI
1F LAM YAU NOK ELISHA
1F NG WING YIN
Biblical Knowledge P.2 Drawing Competition - My Gifts









Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
2A LAM NOK CHING
2E CHAN WING MIU
2C LI SUM KIU
2B LIU OLIVIA
2C YEUNG HO CHING
2D LEUNG HOI CHING
2D CHAN YAN YUE CORA
2E YEUNG SO WAH
2F LEUNG CHING HIN
2G WONG YERIAH YUI YIN
Visual Arts Contest
P.1









P.2









P.3









P.4









P.5









P.6










Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

1B CHAN WAI CHING
1C CHOW LOK TUNG
1C LAU CHI HIM KINGSTON
1D LAI HONG TUNG
1D LEUNG ROSANNE
1A LAU KA YUI
1B HO CHIN KIU
1A CHOY ZACH
1A LAM SZ LOK
1B YIU HO CHING
2D SOO TSZ YUET ZOE
2D CHAU YAN HEI
2E WONG SHIRLEEN
2A CHAN KIT KWAN ESTHER
2C LAU YIK NING
2C CHOI HO CHING
2D NG LOK CHUN
2E CHIU CHIN TUNG
2E FAN YIU
2F LEUNG CHING HIN
3G WONG WAI CHING
3F CHEUNG NGA KIU
3C LAU SUM PUI
3B TSE HOK YIN CERISE
3B YUEN SZE YUI
3C KWAN DING WAI
3C LAU HOI SHUEN
3F CHEUNG SIN YAU
3G LEE YIN KA INGRID
3G SIU HO LAM JASPER
4E HUI CHUN HO
4B MA PUI YIN
4C FUNG NOK YIN
4A YUEN WAI YAN HAZEL
4B CHAN LOK YIN
4B CHOW HEI TUNG
4C CHAN NOK KIU
4C YUEN CHEUK YING
4E CHENG CHING YAN
4F CHOY CECI
5B CHAU YAN YU
5F WONG SHUN HANG
5B LEE LOK WUN
5B LAI WING LAM RINO
5C TAI SZE YIN
5D CHAN TSZ WAI JANICE
5E CHENG KA YU
5E LEUNG CHO YIU
5F CHOW NAOMI YAN YIN
5F NGO SHEUNG SUET
6A WONG SHUN LOK
6A YEUNG HEI MING
6B LAM WING CHLOE
6B LING HOI YAN
6B LIU WAI SUM
6C LAU PAK LOK
6C CHUNG UEN SHAN
6D NG KA YIU
6D KWOK SZE MING
6E LEUNG SUM YEE HAZEL
Sports Competitions
Athletics Meet
P.3 Boys 60M


P.3 Boys 100M


P.3 Boys 800M


P.3 Boys Long Jump


P.3 Boys Softball


P.3 Boys 4x100M Relay


P.3 Girls 60M


P.3 Girls 100M


P.3 Girls 800M


P.3 Girls Long Jump


P.3 Girls Softball


P.3 Girls 4x100M Relay


P.4 Boys 60M


P.4 Boys 100M


P.4 Boys 800M


P.4 Boys Long Jump


P.4 Boys Softball


P.4 Boys 4x100M Relay


P.4 Girls 60M


P.4 Girls 100M


P.4 Girls 800M


P.4 Girls Long Jump


P.4 Girls Softball


P.4 Girls 4x100M Relay


P.5 Boys 60M


P.5 Boys 100M


P.5 Boys 200M


P.5 Boys 800M


P.5 Boys Long Jump


P.5 Boys Softball


P.5 Boys 4x100M Relay


P.5 Girls 60M


P.5 Girls 100M


P.5 Girls 200M


P.5 Girls 800M


P.5 Girls Long Jump


P.5 Girls Softball


P.5 Girls 4x100M Relay


P.6 Boys 60M


P.6 Boys 100M


P.6 Boys 200M


P.6 Boys 800M


P.6 Boys Long Jump


P.6 Boys Softball


P.6 Boys Shot Put


P.6 Boys 4x100M Relay


Boys Open Groups High Jump


P.6 Girls 60M


P.6 Girls 100M


P.6 Girls 200M


P.6 Girls 800M


P.6 Girls Long Jump


P.6 Girls Softball


P.6 Girls Shot Put


P.6 Girls 4x100M Relay


Girls Open Groups High Jump

P.3 Boys Individual Overall
P.3 Girls Individual Overall
P.4 Boys Individual Overall
P.4 Girls Individual Overall
P.5 Boys Individual Overall
P.5 Girls Individual Overall

P.6 Boys Individual Overall

P.6 Girls Individual Overall
P.3 Girls Inter-class Relay Competition


P.3 Boys Inter-class Relay Competition


P.4 Girls Inter-class Relay Competition


P.4 Boys Inter-class Relay Competition


P.5 Girls Inter-class Relay Competition


P.5 Boys Inter-class Relay Competition


P.6 Girls Inter-class Relay Competition


P.6 Boys Inter-class Relay Competition


P.3 Inter-class Overall


P.4 Inter-class Overall


P.5 Inter-class Overall


P.6 Inter-class Overall


Boys Inter-school Relay Invitational Challenge



Girls Inter-school Relay Invitational Challenge




Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up

2nd Runner-up

3G CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
3E MAN SAU CHING ISAAC
3G LEUNG KAI YIU
3G CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
3D CHAN YUI CHUN
3A TSANG LONG CHING
3C LAU YAT LAAM NIGEL
3E SO YAN CHUN IAN
3B LI CHUN HIN
3G CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
3A TSANG LONG CHING
3E SO YAN CHUN IAN
3C CHEUNG CHO WAI
3D LEUNG TSZ HIN
3C LAU YAT LAAM NIGEL
3G
3E
3B
3C WONG HEI CHING
3C LEE LOK YIU
3G WOO CHUNG YUEN
3C TANG TSZ YING
3G WONG YAN TUNG
3C KWAN DING WAI
3C KWAN DING WAI
3C LAU SUM PUI
3G LAU ELEANOR
3C WONG HEI CHING
3D TANG HOI YAN
3D KAM HEI MAN
3C WONG HEI CHING
3F LEUNG WAI NAM
3A TSUI TSZ KIU
3C
3G
3B
4A WONG LAI FUNG
4C NG TSZ HO
4F TANG GABRIEL NOAH
4A WONG LAI FUNG
4E WONG TSZ KIU
4C FUNG NOK YIN
4D KWOK CHING YEUNG
4E WONG TSZ KIU
4F FONG TSZ HEI
4C NG TSZ HO
4E LEE CHI YAU
4F TANG HANSEL NOAH
4F YAM TSUN HEI
4D KWOK CHING YEUNG
4A CHAN PAK HEI
4A
4F
4C
4E CHOW JAIME
4D LIU HIU TAO
4A YU YI NGA
4E CHOW JAIME
4B HA ABBY
4C YIU LOK HUEN HELIA
4D MAN LAI KI NICOLE
4B HA ABBY
4D CHAU TRINA YUEN TUNG
4E CHOW JAIME
4D LIU HIU TAO
4B SIN WENG SHAR RENE
4B HA ABBY
4E KWOK SIN TUNG
4F CHOY CECI
4E
4D
4B
5C CHEUNG CHUN HEI
5F CHAN JAMES SIN YU
5D TONG BING KO
5C CHEUNG CHUN HEI
5F CHAN JAMES SIN YU
5D LO LONG HEI
5E KWAN YIK YIN
5B LAI KING WO
5B MOK PAK FAN
5E KWAN YIK YIN
5B LAI KING WO
5B MOK PAK FAN
5E KWAN YIK YIN
5D WU YAN LOK
5C CHEUNG CHUN HEI
5E WONG MING HEI
5B TAM JEFFREY POK HIN
5A YEUNG HO WAN OWEN
5D
5C
5F
5B CHENG NOK CHING
5D LAW SUM KIU
5C NG YEUK YIN
5C NG YEUK YIN
5E KWOK YAN LING
5D LAW SUM KIU
5B CHENG NOK CHING
5A IP CHING
5C WONG CHING KA KATEY
5F KWOK CHING YI
5A IP CHING
5B YUEN KEI YIU
5C NG YEUK YIN
5E KWOK YAN LING
5B CHENG NOK CHING
5F YU MAN YAN
5F KWOK CHING YI
5A LAW CHEUK LAM
5E
5C
5B
6C HA TSZ YEUNG BOSCO
6A HUANG YUZHOU
6E LAM CHOI CHUN
6D LEE TREVOR
6C HA TSZ YEUNG BOSCO
6A WONG NOK WAI WALLACE
6D LEE TREVOR
6A HUANG YUZHOU
6C CHIU YIK CHEUNG
6A CHAN YUI FUNG
6A CHEUNG HO LAM EDISON
6C TAM CHEUK LONG
6A HUANG YUZHOU
6E KWOK KING CHUNG
6C CHU KAI YAT MILTON
6B LAI HO LAM
6D LEE TREVOR
6A LAM SIU HANG ALEX
6C SIU CHUN MING ADRIAN
6E YIU CHO YIN GEORGE
6C CHIU YIK CHEUNG
6A
6A
6E
6C HA TSZ YEUNG BOSCO
6E YIU CHO YIN GEORGE
6A WONG NOK WAI WALLACE
6E MA YAN CHING
6C WONG TSZ YAN
6C CHAN HOI CHING
6E MA YAN CHING
6A CHOI SEASON
6C WONG TSZ YAN
6A CHOI SEASON
6C CHEUNG GLORY GOR YI
6B LING HOI YAN
6D KWOK SZE MING
6B LING HOI YAN
6D LO HOK CHING
6E MA YAN CHING
6C CHAN HOI CHING
6D CHEUNG YAN LOK ZOE
6D LO HOK CHING
6E NG TSZ YING
6C LEE MAN HEI
6A CHOI SEASON
6D LO HOK CHING
6A TSUN PAAK YIU BERNICE
6A
6E
6C
6E LUK CHING YIU
5A CHAN JOELIE
3G CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
3C WONG HEI CHING
4A WONG LAI FUNG
4E CHOW JAIME
5E KWAN YIK YIN
5B CHENG NOK CHING
5C NG YEUK YIN
6C HA TSZ YEUNG BOSCO
6D LEE TREVOR
6E MA YAN CHING
3C
3G
3B
3G
3E
3B
4E
4D
4B
4A
4F
4C
5E
5C
5B
5D
5C
5F
6A
6E
6C
6C
6A
6E
3C
3G
3A
4E
4D
4F
5C
5B
5E
6A
6C
6E
BAPTIST (SHA TIN WAI) LUI MING CHOI PRIMARY SCHOOL
MUNSANG COLLEGE PRIMARY SCHOOL
HOI PING CHAMBER OF COMMERCE PRIMARY SCHOOL
MUNSANG COLLEGE PRIMARY SCHOOL
BAPTIST (SHA TIN WAI) LUI MING CHOI PRIMARY SCHOOL
HOI PING CHAMBER OF COMMERCE PRIMARY SCHOOL
Games Day
P.1 Boys 60M


P.1 Girls 60M


P.1 Boys Cross Jumping


P.1 Girls Cross Jumping


P.2 Boys 60M


P.2 Girls 60M


P.2 Boys Cross Jumping


P.2 Girls Cross Jumping


P.1 Parent-child Activity


P.2 Parent-child Activity



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

1A LAU LOK YIN
1A CHOY ZACH
1D LAI HO YEUNG LUCAS
1B SO HEI SHUN
1D CHEUNG HOI CHING
1D HO YING CHING
1E CHAN MEDWIN CHEUK NAM
1D CHAN HO LONG
1E CHU PAK YIU KURTIS
1E LEE LOK CHING
1E WONG PO WAH CHERYL
1D YEUNG HOI CHING JOCELYNE
2E TSOI SHING YAN
2F LEE YAT HEI
2A TSANG MAN TO ADRIAN
2G LEUNG BING BING
2G CHU MAN SUM
2F LEUNG KATRINA YAN KIU
2F CHOI CHEUK NAM
2G LEUNG YUI YIN
2A LAM KING HANG
2G TSANG WING HAY
2G LAM RHIAN
2C FAN PUI YEE
1C
1E
1D
2G
2E
2C
Swimming Gala
P.5-6 Boys 50M Breaststroke


P.5-6 Boys 50M Freestyle


P.5-6 Boys 50M Backstroke


P.5-6 Boys 50M Butterfly Stroke


P.5-6 Boys 100M Breaststroke


P.5-6 Boys 100M Freestyle


P.5-6 Girls 50M Breaststroke


P.5-6 Girls 50M Freestyle


P.5-6 Girls 50M Backstroke


P.5-6 Girls 50M Butterfly Stroke


P.5-6 Girls 100M Breaststroke


P.5-6 Girls 100M Freestyle


P.5-6 Boys&Girls 4x50M Freestyle


P.5 Boys Individual Overall
P.5 Girls Individual Overall
P.6 Boys Individual Overall
P.6 Girls Individual Overall
P.5 Inter-class Overall
P.5 Inter-class Overall
P.5 Inter-class Overall
P.6 Inter-class Overall
P.6 Inter-class Overall
P.6 Inter-class Overall
P.3-4 Boys 50M Breaststroke


P.3-4 Boys 50M Freestyle


P.3-4 Boys 50M Backstroke


P.3-4 Boys 50M Butterfly Stroke


P.3-4 Boys 100M Breaststroke


P.3-4 Boys 100M Freestyle


P.3-4 Girls 50M Breaststroke


P.3-4 Girls 50M Freestyle


P.3-4 Girls 50M Backstroke


P.3-4 Girls 50M Butterfly Stroke


P.3-4 Girls 100M Breaststroke


P.3-4 Girls 100M Freestyle


P.3-4 Boys&Girls 4x50M Freestyle


P.3 Boys Individual Overall
P.3 Girls Individual Overall
P.4 Boys Individual Overall
P.4 Girls Individual Overall
P.3 Inter-class Overall
P.3 Inter-class Overall
P.3 Inter-class Overall
P.4 Inter-class Overall
P.4 Inter-class Overall
P.1-2 Boys 50M Backstroke


P.1-2 Boys 50M Freestyle


P.1-2 Boys 50M Breaststroke


P.1-2 Girls 50M Backstroke


P.1-2 Girls 50M Freestyle


P.1-2 Girls 50M Breaststroke





Champion *
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion *
1st Runner-up *
2nd Runner-up
Champion *
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion *
1st Runner-up *
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion *
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion *
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion *
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion *
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
2nd Runner-up
Champion *
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion *
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

* Break Record

6A CHEUNG HO LAM EDISON
5B LAI KING WO BARRY
6B LEE HOK YIN
6A CHEUNG HO LAM EDISON
6D CHUI KA YEUNG
6D WONG MAN HIN
6A CHEUNG HO LAM EDISON
6D WONG MAN HIN
6A CHAN YUI FUNG
6A CHAN YUI FUNG
6D CHUI KA YEUNG
5B LAI KING WO BARRY
5B LAI KING WO BARRY
6A CHAN YUI FUNG
6A LAW TIN LOK
6D CHUI KA YEUNG
6D WONG MAN HIN
5A WONG PAK YIU ANSON
6D KWOK SZE MING
6A KWOK SZE CHING SAMANTHA
5F CHUI WAI SAM
6D LO HOK CHING
6B LING HOI YAN
5E WONG CHUNG YAN
6D LO HOK CHING
5A HUI YI YAN NATALIE
6A KWOK SZE CHING SAMANTHA
6B LING HOI YAN
6D KWOK SZE MING
5F WONG WAI KIU
6D KWOK SZE MING
5F CHUI WAI SAM
6A KWOK SZE CHING SAMANTHA
6D LO HOK CHING
6B LING HOI YAN
5E WONG CHUNG YAN
6D
6A
5B
5B LAI KING WO BARRY
5A HUI YI YAN NATALIE
6A CHEUNG HO LAM EDISON
6D LO HOK CHING
5B
5A
5F
6D
6A
6B
4C CHAN YAN LOK
3D WONG YAT HEI
3E SO CHUN YIN LINCOLN
4C YIU LARRIS LOK YIN
4D CHAU TREVIS YIN CHEUNG
3D LEUNG TSZ HIN
4C YIU LARRIS LOK YIN
3D WONG YAT HEI
4A LAM CHUN HEI
4C CHAN YAN LOK
3D CHAN CHI KIT JAVEN
4F FONG TSZ HEI
4C CHAN YAN LOK
3D WONG YAT HEI
3E CHAN CHI HO STEVEN
4C YIU LARRIS LOK YIN
3D CHAN CHI KIT JAVEN
3D LEUNG TSZ HIN
3E CHAN HIN YAU
3C KWAN DING WAI
4B CHAN LOK YIN
3E CHAN HIN YAU
3C KWAN DING WAI
4D CHAU TRINA YUEN TUNG
3E CHAN HIN YAU
3G LAU ELEANOR
3B LIN CHING TUNG
4D MAN LAI KI NICOLE
3G LAU ELEANOR
3A LAI KING CHI
4D MAN LAI KI NICOLE
3C KWAN DING WAI
4D CHAU TRINA YUEN TUNG
4D MAN LAI KI NICOLE
3G LAU ELEANOR
3A LAI KING CHI
4D
3D
4C
3D WONG YAT HEI
3E CHAN HIN YAU
4C CHAN YAN LOK / YIU LARRIS LOK YIN
4D MAN LAI KI NICOLE
3D
3E
3G
4C / 4D
4A
2F LEE SEE HANG ZECUS
2F CHAN YUI HEI MASON
2D WONG SHUN CHI
2D WONG SHUN CHI
2A TAI SHING HEI
2E LAW TIN LONG
2F CHAN YUI HEI MASON
2F LEE SEE HANG ZECUS
2F YUE CHESTER
2A CHUNG HEI YEE HAILEY
1A LAU KA YUI
1A LAM SZ LOK
2C HONG CHOI YI
2D HUNG SUM YAT
2C LEE HEI YEE
2A CHUNG HEI YEE HAILEY
2C HONG CHOI YI
1A LAU KA YUI


Table Tennis Competition
Boys


Girls



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

4B
6B
4C
5F
6A
4B
Inter-class Basketball Match
Boys


Girls



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

6C
6E
6B
6A
6D
6C
Inter-class Football Match


Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
5D
6E
6A
Inter-class Dodgeball Competition
P.4


P.3


P.2



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

4A
4C
4E
3C
3E
3G
2F
2C
2A
Music Competitions
---
--- ---
Others
Parent-child Reading Scheme Reading Record
Book Cover Design Competition

P.4




P.2






Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit


4B SHIU YUN YIU
4F LI SZE YIN
4B KONG NOK YIU
4D TSANG SHUN YAN
4F LO YAN KIU
2C NG YEE HO
2D LO MAN SHEUNG
2C LAM LONG YU MADDOX
2G LAI WANG HEI
2F LEUNG KATRINA YAN KIU
P.5 Bible Quote Decoration Design Competition











Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
5E LEUNG CHO YIU
5C YAN TSZ HUEN
5F YU MAN YAN
5E TSE CHUN TO
5F CHOW NAOMI YAN YIN
5D CHAN TSZ WAI
5D CHENG HIU TSUN
5C LUN TSZ SEN
5B CHOW MAN LOK
5B SIN TSOI YING
5A CHAN YU KIU
5A TO JI CHING TIFFANY
P.1 Bible Bookmark Design Competition









Champion
First runner-up
Second runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
1E CHEUNG HO YEUNG
1A LEUNG CHING MAN CHLOE
1D TSUI LON HEI MARCUS
1A YU KWAI CHI
1B TANG YAN SHEK ISAAC
1B WAN CHING AIMEE
1C TAI LOK HEI
1C YUEN SHING HIN JAYDAN
1D WONG SHING HEI
1E WONG MELENIE
Inter-Class Cleaning Competition
Fund-raising for the Community Chest of Hong Kong






Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

1B
1F
1D
6A
4C
4F
Science Fiction Drawing Competition
P.3









P.1










Outstanding
Award








Outstanding Award









3A CHEUNG LIK HANG LINCOLN
3A CHENG WING KIU
3A TSANG LONG CHING
3A WONG SUM YIN
3B LIN CHING TUNG
3E TO MAN HEI
3E YIP KWAN YAT
3F CHUNG MAN HO
3G CHAN YIN CHING
3G CHUNG CHEUK HIN
1A HO HEI CHING
1B CHAN WAI CHING
1B NG HEI YEE
1C LEE CHEUK SZE
1D HO YING CHING
1D WONG SHING HEI
1E CHEUNG HO YEUNG
1F CHAN YAT WAI
1F CHOW CHUN YANG
1F WONG CHUN LAM
The Leader in the Bible Journey:
Book Report Writing Competition








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
6B LU PUI WA HEBE
6E CHAN SI CHING
6C CHOI CHEUK YAN
6A CHEN SZE YU
6A NG YUK KIN JUSTIN
6B BUT LONG CHING
6C CHUNG HIU CHING
6D WU YU SUM
6D YIP HIU SHUEN
6E LO YIN MAN
Creative Writing Competition for Junior Writers
P.3









P.2









P.1










Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
First runner-up
Second runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

3D KWONG LINCOLN

3A CHIU CHI YAN
3B YUEN SZE YUI
3B LAU YAT YU
3B NG TIN NGAI
3D WAN LONG SUM
3E LO HOI KIU KARINE
3F CHAN HIN NOK
3F CHEUNG NGA KIU
3G WONG PAK LAM
2A WONG NGA HEI
2A LAU CHIN YUET
2E CHAN PAK HEI
2A CHAN TSZ YAU
2B CHEUNG SUM YU
2B CHAN HUI CHING
2C LO HAU CHING
2D CHAN WING TUNG
2E WONG CHING KIU KIEFER
2F YUE CHESTER
1A HO TSING LAM
1B CHUNG HO YEE CHLOE
1D LI YUI LONG BRAYAN
1A MAN SUM LUI
1A LAM LOK YAN
1C LEE CHING
1E LO SHUN CHI CHISLON
1E WONG MELENIE
1F HUI CHEUK WAI
1F LAM YAU NOK ELISHA
P.2 English Typing Competition






Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
2A CHUNG HEI YEE HAILEY
2F SZE WING YIN
2C LO HAU CHING
2A LAU CHIN YUET
2B AU LARYN
2D CHAN YAN YUE CORA
2E LUO ROBERT
P.4 'How to be proactive' Powerpoint Design Competition







Champion
1st runner-up
2nd runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
4D NG YAN CHING
4D SUN TSZ YING
4F SIU CHUNG HANG
4A HO MAN KI
4B WONG YEE HANG
4C LEE KAI YEE
4E CHENG NOK TUNG
4F SU MAN YAN ASHLEY
The 7th Renewable Energy
on Green Car Design Competition
P.6









P.5









Champion
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
The Best Designed
Solar Car
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
The Best Designed
Solar Car


6A LEUNG KA LONG
6E LAU TSZ KEI
6D CHAN YUK KIU
6E LEE SAM LOK
6A WONG NOK WAI WALLACE
6E LAM CHOI CHUN
6B WAN YAU CHUN
6E LAU TSZ KEI
6E LEUNG LOK LAM

5F CHOY HO
5F WONG LAP HANG
5A LAM YUK HO
5F CHAN TUNG HEI
5E CHAN TSAN FOR
5F LEUNG MING HIN MATTHEW
5C KWAN LOK KAN

Inter-Class Rummikub Competition
P.6





P.5





P.4





P.3






Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
1st Prize
2nd Prize
3rd Prize
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
1st Prize
2nd Prize
3rd Prize
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
1st Prize
2nd Prize
3rd Prize
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
1st Prize
2nd Prize
3rd Prize

6A CHAN YAT SHUN
6C CHU KAI CHUNG MATTHEW
6D KWAN HOI CHUN
6A
6C
6B
5C TSANG CHING WUN
5E CHAN YAT HIM
5E CHONG SHING HEI
5C
5E
5A
4B WONG YEE HANG
4C CHAN YAN LOK
4C YIU LOK HUEN HELIA
4B
4C
4E
3A TSANG LONG CHING
3C HO TSZ YAN
3A TAM SUNG HEI
3A
3G
3C
Biblical Knowledge P.3 Christian Leader Design Competition









Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
3C LAU SUM PUI
3A HUI CLEMENT
3B NG YU KIU
3B LAU YAT YU
3D CHAN HO YAN
3E CHAN HIN YAU
3E CHAN SHUK WAH CHERISE
3F CHEUNG NGA KIU
3F LO CLAIRE
3G MANG SUET CHING
P.3 ScratchJr - Story Writing Competition









Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
3C KWAN DING WAI
3E CHAN SZE CHING
3A HUI CLEMENT
3A CHAN YAN LAM
3B FONG SUM CHING
3C YEUNG SHEREEN
3D NG CHEUK YAN STACEY
3E ZHU SUSAN HEI SEN
3F WONG CHING CHING
3G LEE DARIUS HERCULE
Book Cover Design Competition
P.1




P.2





Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit

1B CHAN SZE YAU
1E CHEUNG HO YEUNG
1F CHAN YAT WAI
1D HO YING CHING
1E LAU MIK CHI
2D LAI YING MAN
2C LAM LONG YU MADDOX
2D LO MAN SHEUNG
2B SO BO KAY
2G LAM HO LONG
Book Report Competition
P.3




P.4




P.5




P.6





Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit

3C LAU SUM PUI
3E ZHU SUSAN HEI SEN
3A YU YAT LONG
3G CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
3F LEUNG KA LAM
4A LOK TING HEI
4E LIU ZI QIAN ELENI
4F TONG YUI YIN
4B LAM CHEUK FUNG
4F TSANG SHEUNG YU
5E LEUNG CHO YIU
5E SU CHIN LAM
5B HUI NGA MAN
5D WONG SZE CHING
5F TO CHUI YING CHARLOTTE
6B CHOW LAP YIN
6E LO MAN YU KYLE
6E CHEUNG KA LONG
6A NG YUK KIN JUSTIN
6B KO HOI CHING
P.6 iPortfolio Competition










Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
6A NG YUK KIN JUSTIN
6B CHU KA HEI
6C CHU KAI YAT MILTON
6A CHOI SEASON
6A LING YUET WAN
6D CHAN YUET YI
6D CHANG WAI KIU
6D KWOK SZE MING
6D YIP HIU SHUEN
6E CHEUNG TSZ CHING
6E WONG HOI LAM
P.5 Chinese Character Typing Competition
(Easy Cangjie) 'The Leader in Me'



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
5B NG TSZ KIU
5C CHEUK WING
5D CHENG HIU TSUN
5B KWAI HOI LAM EMILY
5C CHENG YUET
P.4 Bible Bookmark Design Competition








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
4F LO LOK CHI ROYCE
4F LI SZE YIN
4B SIN WENG SHAR RENE
4A CHUNG CHEUK WING
4A SO WAI HO
4B TAI TSOI YIU
4C CHAN NOK KIU
4C CHEUNG SUM YIU ALYSSA
4E WONG LOK YI