2016-2017


Academic CompetitionsSpeech CompetitionsVisual Arts CompetitionsSports CompetitionsMusic CompetitionsOthers

Academic Competitions
Chinese Calligraphy Competition
P.6







P.5







P.4








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

6E LEUNG NGO YIN ARKIN
6C LAM YIK LAM
6A LEE TSZ LOK
6B CHAN SZE YIN
6B CHUI KA YING
6C LAI ENOCH
6D IP TSZ TING
6E MA TSZ HIN
5C CHAN SI CHING
5D LU PUI WA HEBE
5B WONG WING YI
5A LAM LOK SUM
5C LUK CHING YIU
5D KO HOI CHING
5E LAM KA YU MARCO
5F CHAN CHEUK YIN
4E MOK CHI HEI MATTHEW
4C YU YIN TING
4E NG TSZ KIU
4A CHAN CHI HIN
4B CHENG HIU TSUN
4C LEE SZE YIN
4D NGO SHEUNG SUET
4F WONG SZE CHING
Penmanship Competition
P.6







P.5







P.4







P.3







P.2







P.1








Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st runner-up
2nd runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st runner-up
2nd runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st runner-up
2nd runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

6C CHEUNG CHING LAM

6E LEUNG NGO YIN ARKIN
6A LEE TSZ LOK
6B CHOW LOK YAN
6C CHOW CHEUK HEI
6E TJIA NGA MAN
6D IP TSZ TING
6B LEUNG PAK YIN
5D TANG MEGAN TSZ WAI
5A CHAN HUI TSIN
5A LO WAI KIU
5B CHAN TSZ HEI MANUEL
5B LAU CHUN YIN
5E SZE CHEUK YU CHARLOTTE
5E KWOK SZE MING
5C CHAN SI CHING
4A CHAN MANDY
4C CHEUK WING
4D CHOW NAOMI YAN YIN
4F WONG SZE CHING
4B CHEUNG SUM YIU
4B CHUNG SHUN YIU
4D CHOI HOI CHING
4C TAI SZE YIN
3E YU YI NGA
3A CHOY CECI
3B LEUNG WEN YUAN MATTHEW
3A YIU LOK HUEN HELIA
3B LEUNG HUI PUI
3C LI SUM YEE
3D CHENG NOK TUNG
3E IP CHO YAU EUNICE
2A HO SUM YIN HAZELLE
2C SIN CHING LAM
2E CHAN PUI YIU
2A CHAN KRISTA
2B WONG CHING YIN
2D LEUNG CHEUK MAN
2D YIP KWAN YAT
2E CHUNG SUI HEI
1D HUNG TSZ HUEN
1C CHAN TSE YAU
1E RHIAN LAM
1A YAU SUM LONG
1D NG CHUN YIN
1F LUN SUM YU XOLANI
1G TAM CHEUK HIM
1G KWAN CHEUK YIN
Chinese Calligraphy Competition
P.6







P.5







P.4








Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

6C KONG CHI YOUNG

6D IP TSZ TING
6C LEE TUNG
6A LAW YUET KIU
6B HUNG NGA MAN
6D CHAU CHING KIU
6E LEUNG NGO YIN ARKIN
6E TJIA NGA MAN
5D LU PUI WA HEBE
5A CHEN SZE YU
5F CHAN YAT CHUN
5B WONG TSZ HONG
5C LAU TSZ KEI
5C MAK HOI CHING
5E WONG HOI LAM
5E CHAN LAM KAI
4F CHENG KA YU
4C CHENG HIU YU
4F CHAN YEUK MAN
4A CHAN CHI HIN
4B CHEUNG SUM YIU
4C TAI SZE YIN
4D CHOW NAOMI YAN YIN
4E YUEN KEI YIU
Creative Writing Competition for Junior Writers
P.1









P.2









P.3










Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st runner-up
2ndrunner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

1E LAU HEI MAN GABRIEL

1A CHUNG HEI YEE HAILEY
1E LAU CHIN YUET
1B AU TAYLOR
1B LAU HIU KA
1C LI SHING HON
1D LAU HOI SUEN
1F LO JASMINE
1F TIAN CHI YAU
1G LAI WANG HEI
2F KWAN BEATRICE WING HEI
2E WONG PAK LAM
2G TAM SUNG HEI
2B WONG NIM YAN
2E SUEN YAN
2C CHUNG HEI LOK
2D ZHU SUSAN HEI SEN
2D TSANG LONG CHING
2A CHAN YAN CHUN
2A CHEUNG MING SUM SONIA
3E LIU ZI QIAN ELENI

3B SZE JASON CHEUK HEI
3E SU MAN YAN ASHLEY
3A TONG YUI YIN
3B LO LOK CHI ROYCE
3C LO YAN LOK
3C SHIU YU CHING
3D LIN SHING HEI
3F KOK PAK GA
3F LU YIK SHING
Chinese Calligraphy Competition
P.3









P.2









P.1










Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

3B WONG CHING FUNG
3D HUI CHUN HO
3B LEUNG WEN YUAN MATTHEW
3B CHENG CHING YAN
3C MA PUI YIN
3C LO YAN LOK
3D CHAN NOK KIU
3E YU YI NGA
3F WONG CHEUK YIN
3F HUANG KUI LAM ANGUS
2D WONG WAI CHING
2A XIONG YUET TUNG SOPHIA
2F HO FUK TSZ CHANTELLE
2B CHAN HIN YAU
2B LO CHI CHING TIFFANY
2D CHAN HO YAN
2D TONG TUEN HEI
2E CHUNG SUI HEI
2F CHOW TSZ YAU
2G LEUNG KA YEE
1C YEUNG SO WAH
1C CHAN TSZ YAU
1F LO MAN SHEUNG
1B AU TAYLOR
1B WONG TSZ CHING
1D SO HIU LAM IVA
1D HUNG TSZ HUEN
1F CHEUNG PO YAN
1G LAI WANG HEI
1G LAM PAK HONG
Mathematics Competition
P.2
















P.1













First Prize

Second Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
First Prize
Second Prize
Second Prize
Second Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize
Third Prize

2F CHAN JIN YIN

2B WONG SZE HON
2D LEUNG CHEUK MAN
2A LAU SHING CHUNG
2A CHOI KING SING
2B LO HOI KIU KARINE
2C TSANG SIN LAAM
2C CHAN CHONG HEI
2C CHEUNG NGA KIU
2C LAU LAP YAN
2D CHAN SZE CHING
2D CHEUNG LIK HANG LINCOLN
2E LO CHI CHUN THOMAS
2F CHOW HO MAN
2G YUEN SZE YUI
2G CHU PAK YAU ANGUS
2G LEUNG KA YEE
1E NG POK MAN
1E LIN PAK YIU
1G CHAN TING HIN
1G LAI WANG HEI
1A LAU NOK HIM
1B HO YUEN KIU ANSON
1B YUE CHESTER
1C CHAN KAR YIU KRISTINA
1C LEE YAT HEI
1C NG MAN HO
1D TAM HO LINCOLN
1G CHENG MING SUM
1G TONG HUI YIN
Chinese Writing Competition
P.6







P.5







P.4








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

6E CHIU WING
6E CHEUNG HOI TING
6C CHAN CHEE CHING
6A LAM TSING CHERRY
6B KWOK LONG LOK
6B HUNG NGA MAN
6C CHAN KWAN YING
6D LI SUM YEE
5C LO MAN YU KYLE
5E CHAN LIK CHUN
5C KWAN CHI LOK DEREK
5A WONG SHUN LOK
5A NG YUK KIN JUSTIN
5B CHAN TSZ HEI MANUEL
5B YIP HIU SHUEN
5D TANG MEGAN TSZ WAI
4C YU YIN TING
4F LEUNG CHO YIU
4B CHEUNG SUM YIU
4A TSO HOI CHING
4A SU ZHEN QI
4D MAN LAI NGA LIAN
4D SIU CHING HO
4F KWAI HOI LAM EMILY
P.3 Chinese Calligraphy Competition









Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
3B CHENG CHING YAN
3B LAI EDDIE
3B LO YAN KIU
3A WONG WING TUNG
3A LAU TSZ YIN
3C LEE UE CHING
3C CHOW HEI TUNG
3E IP CHO YAU EUNICE
3E YU YI NGA
3F TSE YAN HEI YANNIS
Speech Competitions
Chinese Story-telling Contest
P.1






P.2






P.3





P.4






Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit

1E KO CHING YAU KYRA
1F TAM YAN YUET
1A CHUNG HEI YEE HAILEY
1B YUE CHESTER
1C TAM CHING LAM AMANDA
1D NG CHUN YIN
1G LEUNG SUM WA
2B LEE YUI CHIT
2G WONG LOK TUNG
2C CHUNG HEI LOK
2A CHAN KRISTA
2D TSANG LONG CHING
2E LI WING PO
2F FUNG WING CHING
3C LEUNG CHIN CHING
3E YU YI NGA
3A TONG YUI YIN
3B CHAN CHUNG MING
3D FONG YI HIM MATTHEW
3F CHUNG MAN WA
4C YU YIN TING
4F LEUNG CHO YIU
4D IP CHING
4A TSO HOI CHING
4B CHUNG SHUN YIU
4E CHONG HOI NING
Putonghua Story-telling Competition
P.5





P.6





Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit

Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit

5C CHEUNG TSZ CHING

5E LEE KWAN TING
5B CHIU CHI HON
5A WONG SHUN LOK
5D IP CHING MAN
5F KWAN NOK YIU

6D TSANG POK CHEUNG
6B HUNG NGA MAN
6E CHUNG KIT FEI
6A TSOI MAN CHING
6C YING SHING CHIT
Putonghua Tongue Twister Competition
P.5







P.6








Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

5B YIP HIU SHUEN

5E CHAN LAM KAI
5D LU PUI WA HEBE
5A LING YUET WAN
5B CHIU CHI HON
5C CHEUNG TSZ CHING
5D YEUNG LOK KEI
5E NG KA YIU
6C MA HONG YU
6E KWAI HOI YAN HAYLEY
6B TANG HOI LUN GRACE
6A LI CHAK HIM
6A HUI LAP SAN
6B HUNG NGA MAN
6C LAM YIK LAM
6E LEE MAN CHIT ARES
P.5 English Story Telling Competition

 
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
5A CHAN HUI TSIN
5E TAM HEI YING
5B LAU PAK LOK
P.6 English Speech Contest


Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
6A LAM SUM YAU
6D SHUM YUEN KEI
6B HUNG NGA MAN
Visual Arts Competitions
Science Fiction Drawing Competition
P.3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
P.2









P.1








 

Outstanding Award









Outstanding Award








Outstanding
Award









3A NG TSZ HO
3A HO MAN KI
3A KWOK KIU CHUN
3B WONG PAK HEI
3C LEUNG TSZ WUN
3C TSANG SHUN YAN
3D TAM SHEUNG HEI
3E CHAN YAN LOK
3E TSUI PAK HANG
3F KONG NOK YIU
3F CHAN LOK YIN
2A LAM YUI CHING
2A WONG CHING CHING
2B CHUNG CHEUK HIN
2C CHEUNG NGA KIU
2E TANG CHEUK CHUN
2E WONG SUM YIN
2F AU ANTONIA
2F CHAN YIN CHING
2G LAM WING HEI
2G LIN CHING TUNG
1A KONG HO CHING CARSTEN
1B YUEN WAI HEI SEAN
1C LO HAU CHING
1D CHEUNG CHEUK YIN
1D NG YEE HO
1E MAK TIN YI NETTIE
1F CHAN RENEE WAN HEI
1F LO JASMINE
1G LO WANG HIM
1G CHAN TSZ YAN KAITLYN
P.2 Bible Quotes Drawing Competition








 
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
2C SIN CHING LAM
2E SUEN YAN
2C LAU HOI SHUEN
2A TANG PAK KIU
2B CHAN HIN YAU
2D NG WING NAM
2E CHAN HUI YAU
2F CHAN YAN LAM
2G LEE YIN KA INGRID
2G LEUNG KA YEE
P.1 Bible Bookmark Design Competition








 
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
1G CHAN TSZ YAN KAITLYN
1E KO CHING YAU KYRA
1A KONG HO CHING CARSTEN
1A CHEUNG CHEUK HOI AWINA
1C CHAN TSZ YAU
1C HONG CHOI YI
1C NG WING YAU YANNIS
1E CHEUNG CHEUK FUNG ANWIN
1F LO MAN SHEUNG
1F SOO TSZ YUET ZOE
P.1 'My Goal' Drawing Competition












 
Champion

1st Runner-up

2nd Runner-up

Merit

Merit

Merit

Merit

1C LAI ELISE
1C YEUNG SO WAH
1F CHAN YAN YUE CORA
1F TING HIU SUET
1E CHAN PAK CHING
1E LEUNG HOI CHING
1A CHEUNG CHEUK HOI AWINA
1A FONG WING YAN
1B LAM MEI YI
1B LAU HIU KA
1D CHAU LOK YIU
1D NG CHUN YIN
1G LAI WANG HEI
1G LO WANG HIM
P.3 Christian Group Cardboard Doll Design Competition









Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
3C LEE UE CHING
3E LEE KA NAM
3D TAM SHEUNG HEI
3A TONG YUI YIN
3B WONG PAK HEI
3B YAM TSUN HEI
3C PUN SI YU ETHAN
3E YUEN WAI YAN HAZEL
3F SIN WENG SHAR RENE
3F WONG CHEUK YIN
Visual Arts Contest
P.6









P.5









P.4









P.3









P.2









P.1










Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

6D SIU BLYTHE
6B LIU TSZ YEE
6B TANG HOI LUN GRACE
6A LEE TSZ LOK
6A NG CHUN HEI
6B CHU HOI YING
6C CHAN BAAK QIU
6C CHOW CHEUK HEI
6D TSANG POK CHEUNG
6E LOO CHING HEI
5B WONG TSZ HONG
5F CHEUNG GLORY GOR YI
5A LING YUET WAN
5B CHAN TSZ HEI MANUEL
5C LAU HOI TUNG
5D LING HOI YAN
5E FUNG MAN CHUN
5F LIU YI KI
5F WOO YI CHING
5F MA SHUN HEI
4B CHEUNG YAT FUNG
4A YUEN TSZ YUNG
4B CHENG HIU TSUN
4C YU YIN TING
4D CHOW NAOMI YAN YIN
4A LEUNG YIN TSZ
4A CHENG NOK CHING
4B CHAN TUNG HEI
4C CHENG CHING WAI
4E CHAN TSZ WAI
3C TAI TSOI YIU
3B CHONG CAYDEN
3A SO WAI HO
3B LO LOK CHI ROYCE
3A HO MAN KI
3A CHEUNG SUM YIU ALYSSA
3C CHAN YUET TING
3C LO YAN LOK
3B LEUNG HUI PUI
3D WU CHEUK KIU CATHERINE
2E WONG SUM YIN
2F TANG SIN CHI
2E SUEN YAN
2A TANG KA YAN
2A YIP CHEUK HEI JONATHAN
2B LO CHI CHING TIFFANY
2C LEUNG WAI NAM
2E LEUNG TSZ HIN
2F WONG CHING YIU
2G WONG LOK TUNG
1C CHAN WING MIU
1A KWAN MAIA
1F YEUNG CHUN HO
1F TIAN CHI YAU
1D LO HOK LAM
1E CHUNG HOI KIU
1A WONG PAK HO
1D LAU HOI SUEN
1C YEUNG HO CHING
1F LAU CHIU YIN
Sports Competitions
Athletics Meet
P.3 Boys 60M


P.3 Boys 100M


P.3 Boys 800M


P.3 Boys Long Jump


P.3 Boys Softball


P.3 Boys 4x100M Relay


P.3 Girls 60M


P.3 Girls 100M


P.3 Girls 800M


P.3 Girls Long Jump


P.3 Girls Softball


P.3 Girls 4x100M Relay


P.4 Boys 60M


P.4 Boys 100M


P.4 Boys 800M


P.4 Boys Long Jump


P.4 Boys Softball


P.4 Boys 4x100M Relay


P.4 Girls 60M



P.4 Girls 100M


P.4 Girls 800M


P.4 Girls Long Jump


P.4 Girls Softball


P.4 Girls 4x100M Relay


P.5 Boys 60M


P.5 Boys 100M


P.5 Boys 200M


P.5 Boys 800M


P.5 Boys Long Jump


P.5 Boys Softball


P.5 Boys 4x100M Relay


P.5 Girls 60M


P.5 Girls 100M


P.5 Girls 200M


P.5 Girls 800M


P.5 Girls Long Jump


P.5 Girls Softball


P.5 Girls 4x100M Relay


P.6 Boys 60M


P.6 Boys 100M


P.6 Boys 200M


P.6 Boys 800M


P.6 Boys Long Jump


P.6 Boys Softball


P.6 Boys Shot Put


P.6 Boys 4x100M Relay


P.5-6 Boys Open Groups High Jump


P.6 Girls 60M


P.6 Girls 100M


P.6 Girls 200M


P.6 Girls 800M


P.6 Girls Long Jump


P.6 Girls Softball


P.6 Girls Shot Put


P.6 Girls 4x100M Relay


P.5-6 Girls Open Groups High Jump


P.3 Boys Individual Overall
P.3 Girls Individual Overall
P.4 Boys Individual Overall
P.4 Girls Individual Overall
P.5 Boys Individual Overall
P.5 Girls Individual Overall
P.6 Boys Individual Overall
P.6 Girls Individual Overall

P.3 Girls Inter-class Relay Competition


P.3 Boys Inter-class Relay Competition


P.4 Girls Inter-class Relay Competition


P.4 Boys Inter-class Relay Competition


P.5 Girls Inter-class Relay Competition


P.5 Boys Inter-class Relay Competition


P.6 Girls Inter-class Relay Competition


P.6 Boys Inter-class Relay Competition


P.3 Inter-class Overall


P.4 Inter-class Overall


P.5 Inter-class Overall


P.6 Inter-class Overall


Boys Inter-school Relay Invitational Challenge


Girls Inter-school Relay Invitational Challenge



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

3D WONG LAI FUNG
3A NG TSZ HO
3F KWOK CHING YEUNG
3D WONG LAI FUNG
3B TANG GABRIEL NOAH
3E CHIU YIK KIU
3F KWOK CHING YEUNG
3B WONG TSZ KIU
3C TSANG LOK MAN
3E CHIU YIK KIU
3A NG TSZ HO
3A TANG HANSEL NOAH
3E CHUNG LONG HEI CYRUS
3E LAU PAK NGAI
3F KWOK CHING YEUNG
3E
3A
3F
3E CHOW JAIME
3F LIU HIU TAO
3D CHENG NOK TUNG
3E CHOW JAIME
3C HA ABBY
3D CHENG NOK TUNG
3C MAN LAI KI NICOLE
3C HA ABBY
3C CHAU TRINA YUEN TUNG
3F LIU HIU TAO
3E CHOW JAIME
3A CHOY CECI
3F CHEUNG WAI LING
3C HA ABBY
3F CHAN LOK YIN
3C
3D
3E
4E CHEUNG CHUN HEI
4F CHAN JAMES SIN YU
4B TONG BING KO
4E CHEUNG CHUN HEI
4E KWAN YIK YIN
4F CHAN JAMES SIN YU
4E KWAN YIK YIN
4F LAI KING WO
4A CHAN CHI HIN
4E CHEUNG CHUN HEI
4E KWAN YIK YIN
4F CHAN JAMES SIN YU
4D WONG MING HEI
4C WU YAN LOK
4E TAM JEFFREY POK HIN
4E
4F
4B
4A CHENG NOK CHING
4A KWOK YAN LING
4D NG YEUK YIN
4F LAW SUM KIU
4A CHENG NOK CHING
4D NG YEUK YIN
4A KWOK YAN LING
4D IP CHING
4E KWOK CHING YI
4B CHUNG SHUN YIU
4B CHAN HOI TIK
4A CHENG NOK CHING
4D NG YEUK YIN
4D YU MAN YAN
4E KWOK CHING YI
4E CHEUNG WING MAN
4A
4D
4F
5F HA TSZ YEUNG BOSCO
5C YIU CHO YIN GEORGE
5A HUANG YUZHOU
5E LEE TREVOR
5F HA TSZ YEUNG BOSCO
5A HUANG YUZHOU
5E LEE TREVOR
5F CHIU YIK CHEUNG
5B LI TSZ YUI
5A CHAN YUI FUNG
5A CHEUNG HO LAM EDISON
5F TAM CHEUK LONG
5A HUANG YUZHOU
5F CHIU YIK CHEUNG
5F CHU KAI YAT MILTON
5E LEE TREVOR
5D LAI HO LAM
5C YIU CHO YIN GEORGE
5F
5E
5A
5C MA YAN CHING
5F WONG TSZ YAN
5E CHEUNG YAN LOK ZOE
5A CHOI SEASON
5C MA YAN CHING
5F WONG TSZ YAN
5A CHOI SEASON
5E KWOK SZE MING
5F CHEUNG GLORY GOR YI
5E KWOK SZE MING
5E LO HOK CHING
5A KWOK SZE CHING SAMANTHA
5C MA YAN CHING
5E CHEUNG YAN LOK ZOE
5E WU YU SUM
5B NG TSZ YING
5E LO HOK CHING
5A CHOI SEASON
5E
5A
5F
6C KONG CHI YOUNG
6B NG KAI SAN CARSON
6D YUEN MING NIN
6A YOUNG HO YIN
6C KONG CHI YOUNG
6D YUEN MING NIN
6E LIU HIU YEUNG
6C WONG KA HEI
6D LI MING JUN JUSTIN
6D CHING WAI TSUN
6B CHAN KA HO
6A WONG YAT HO
6E LIU HIU YEUNG
6C CHANG TSUN HO
6D YUEN MING NIN
6D CHEUNG PING FU
6C KONG CHI YOUNG
6B LAW CHEUK HIN
6D CHEUNG PING FU
6C YEUNG TSZ FUNG
6A TSOI SHING YUNG
6C
6D
6A
6E LIU HIU YEUNG
5C YIU CHO YIN GEORGE
6D LI MING JUN JUSTIN
6D IP TSZ TING
6D LI SUM YEE
6B KWAN NOK CHING
6D IP TSZ TING
6A MOK HIU YAN
6D LI SUM YEE
6D KWONG LOK HEI HANNAH
6B KWAN NOK CHING
6E CHEUNG HOI TING
6B TANG HOI LUN GRACE
6D KWONG LOK HEI HANNAH
6E TJIA NGA MAN
6D LI SUM YEE
6B KWAN NOK CHING
6E CHEUNG HOI TING
6B CHU HOI YING
6C CHEUNG KIU
6D LEE YUK TUNG
6A MOK HIU YAN
6D LEE HOI YING
6D LEE YUK TUNG
6D
6A
6E
6E LEE YU CHING
6E TJIA NGA MAN
5C LUK CHING YIU
3F KWOK CHING YEUNG
3E CHOW JAIME
4E CHEUNG CHUN HEI
4A CHENG NOK CHING
5E LEE TREVOR
5C MA YAN CHING
6E LIU HIU YEUNG
6D IP TSZ TING
6D LI SUM YEE
3C
3D
3E
3E
3A
3F
4A
4D
4F
4E
4F
4B
5E
5A
5F
5F
5E
5A
6D
6A
6E
6C
6D
6A
3C
3F
3E
4F
4A
4E
5A
5E
5F
6B
6C
6D
Baptist (Sha Tin Wai) Lui Ming Choi Primary School
St. Paul's Co-educational College Primary School
Munsang College Primary School
Munsang College Primary School
St. Paul's Co-educational College Primary School
Heep Yunn Primary School
Games Day
P.1 Boys 60M


P.1 Girls 60M


P.1 Boys Cross Jumping


P.1 Girls Cross Jumping


P.2 Boys 60M


P.2 Girls 60M


P.2 Boys Cross Jumping


P.2 Girls Cross Jumping


P.1 Parent-child Activity


P.2 Parent-child Activity



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

1D WONG CHING KIU KIEFER
1E TSOI SHING YAN
1C LEE YAT HEI
1D LEUNG KATRINA YAN KIU
1B CHAN KIT KWAN ESTHER
1G LEUNG BING BING
1D YANG PUI SING
1D YAN LONG HANG
1G TONG HUI YIN
1D FUNG TSZ FEI
1D HO SZ YU
1G KWAN CHEUK YIN
2D CHOW DAVID YAN MING
2E CHEUNG CHEUK HEI ISAAC
2D TSANG LONG CHING
2A WONG HEI CHING
2C TANG TSZ YING
2A KWAN DING WAI
2G LI CHUN HIN
2C CHEUNG CHO WAI
2F WONG HOI WAI HORACE
2D TONG TUEN HEI
2C LAU SUM PUI
2B CHAN SHUK WAH CHERISE
1D
1C
1A
2D
2F
2A
Inter-class Dodgeball Competition
P.4


P.3


P.2



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

4E
4B
4A
3E
3D
3B
2C
2A
2G
Table Tennis Competition
Girls


Boys



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

6E CHIU WING
5A TSE MING YAN
6C CHEUNG KIU
6B YU MAN LONG
6A WONG HO LAM
5D LEE HOK YIN
Inter-class Basketball Match
Boys


Girls



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

6E
6D
5D
6D
6B
5A
Inter-class Football Match


Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
5E
5F
6A
Swimming Gala
P.1-2 Boys 50M Backstroke


P.1-2 Boys 50M Freestyle


P.1-2 Boys 50M Breaststroke


P.1-2 Girls 50M Backstroke


P.1-2 Girls 50M Freestyle


P.1-2 Girls 50M Breaststroke


P.3-4 Boys & Girls 4x50M Freestyle


P.3-4 Boys 50M Breaststroke


P.3-4 Boys 50M Freestyle


P.3-4 Boys 50M Backstroke


P.3-4 Boys 50M Butterfly Stroke


P.3-4 Boys 100M Breaststroke


P.3-4 Boys 100M Freestyle


P.3-4 Girls 50M Breaststroke


P.3-4 Girls 50M Freestyle


P.3-4 Girls 50M Backstroke


P.3-4 Girls 50M Butterfly Stroke


P.3-4 Girls 100M Breaststroke


P.3-4 Girls 100M Freestyle


P.5-6 Boys 50M Breaststroke


P.5-6 Boys 50M Freestyle


P.5-6 Boys 50M Backstroke


P.5-6 Boys 50M Butterfly Stroke


P.5-6 Boys 100M Breaststroke


P.5-6 Boys 100M Freestyle


P.5-6 Girls 50M Breaststroke


P.5-6 Girls 50M Freestyle


P.5-6 Girls 50M Backstroke


P.5-6 Girls 50M Butterfly Stroke


P.5-6 Girls 100M Breaststroke


P.5-6 Girls 100M Freestyle


P.5-6 Boys & Girls 4x50M Freestyle


P.3 Boys Individual Overall
P.3 Girls Individual Overall
P.3 Inter-class Overall


P.4 Boys Individual Overall
P.4 Girls Individual Overall
P.4 Inter-class Overall


P.5 Boys Individual Overall
P.5 Girls Individual Overall
P.5 Inter-class Overall


P.6 Boys Individual Overall
P.6 Girls Individual Overall
P.6 Inter-class Overall



Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
Champion
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
Champion
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
Champion
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Champion
Champion
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up

2G MAN SAU CHING ISAAC
2B CHAN CHI KIT JAVEN
1F WONG SHUN CHI
2F WONG YAT HEI
2B CHAN CHI KIT JAVEN
2E LEUNG TSZ HIN
2F WONG YAT HEI
2E CHAN CHI HO STEVEN
2B SO CHUN YIN LINCOLN
2B CHAN HIN YAU
2G LIN CHING TUNG
2A HO KI MEI
2B CHAN HIN YAU
2G LIN CHING TUNG
1F LAM YI TING
2A KWAN DING WAI
1F LAM YI TING
1A CHUNG HEI YEE HAILEY
4E
4B
4F
4F LAI KING WO
4B CHEUNG YAT FUNG
3C CHAU TREVIS YIN CHEUNG
4B WONG PAK YIU ANSON
4E CHEUNG CHUN HEI
3C CHAU TREVIS YIN CHEUNG
4B WONG PAK YIU ANSON
4E CHEUNG CHUN HEI
3E CHAN YAN LOK
3E CHAN YAN LOK
3E YIU LARRIS LOK YIN
3C WONG TIN YUET
4F LAI KING WO
4E CHEUNG CHUN HEI
4B CHEUNG YAT FUNG
4F LAI KING WO
4B WONG PAK YIU ANSON
4D CHAN MING LONG IAN
4E YUEN KEI YIU
4A CHUI WAI SAM
4C TAI SZE YIN
3C MAN LAI KI NICOLE
4E WONG CHUNG YAN
4E WONG WAI KIU
4C HUI YI YAN NATALIE
3C MAN LAI KI NICOLE
4E WONG CHUNG YAN
4C HUI YI YAN NATALIE
4E WONG CHUNG YAN
4A CHUI WAI SAM
4C HUI YI YAN NATALIE
4E YUEN KEI YIU
4A CHUI WAI SAM
3C MAN LAI KI NICOLE
4E YUEN KEI YIU
4E WONG WAI KIU
5A CHEUNG HO LAM EDISON
6D CHING WAI TSUN
5B LEUNG YIU CHUN
6B LAU YUK YAT
5A CHEUNG HO LAM EDISON
6A PANG CHI LOK
5A CHEUNG HO LAM EDISON
5E WONG MAN HIN
5D LEE HOK YIN
6B LAU YUK YAT
6D CHING WAI TSUN
5E CHUI KA YEUNG
6D CHING WAI TSUN
6A PANG CHI LOK
5B LEUNG YIU CHUN
6B LAU YUK YAT
6A PANG CHI LOK
5E CHUI KA YEUNG
6C YEUNG HOI YIU
5E KWOK SZE MING
5A KWOK SZE CHING SAMANTHA
5E LO HOK CHING
6E LO WAI LAM EMILY
6B HUNG NGA MAN
5E LO HOK CHING
6E LO WAI LAM EMILY
5A KWOK SZE CHING SAMANTHA
6C YEUNG HOI YIU
5D LING HOI YAN
6A TSANG YAN LAM
6C YEUNG HOI YIU
5E KWOK SZE MING
5A KWOK SZE CHING SAMANTHA
5E LO HOK CHING
5D LING HOI YAN
6A TSANG YAN LAM
5E
5A
6A
3E CHAN YAN LOK
3C MAN LAI KI NICOLE
3C
3E
3A
4F LAI KING WO
4C HUI YI YAN NATALIE
4E
4B
4F
5A CHEUNG HO LAM EDISON
5E LO HOK CHING
5E
5A
5B
6B LAU YUK YAT
6C YEUNG HOI YIU
6B
6A
6E
Music Competitions
Singing Contest


















 
The Best Singer





The Most Outstanding Cooperation



The Best Accompaniment
The Overall Champion




1E
2F
3B
4E
5B
6E
1C
2A
3A
4C
5B
6A
5F
6A
1C
2A
3B
4D
5B
6E
Others
Parent-child Reading Scheme Reading Record
Book Cover Design Competition

P.4




P.2






Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit


4F LEUNG CHO YIU
4D SU CHIN LAM
4B CHENG HIU TSUN
4E CHEUNG CHUN HEI
4A YUEN TSZ YUNG
2D LEE CHEUK HIN
2A WOO YAT ON
2D TSANG LONG CHING
2G LEUNG SHIN LING
2A YEUNG SHEREEN
Bible Thanksgiving Card Design Competition
P.6







P.4








Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit

6C LEE TUNG

6B TANG HOI LUN GRACE
6E TJIA NGA MAN
6A LAW YUET KIU
6C LI LOK YIN
6D CHEUNG PING FU
6D LI SUM YEE
6E LAM MICHELLE KEI YEE
4B CHENG HIU TSUN
4D YU MAN YAN
4D CHIM PUI YU
4B CHEUNG SUM YIU
4F LUI SHUN HANG
4C CHEUK WING
4A CHUI WAI SAM
4A CHAN CHI HIN
Book Cover Design Competition
P.1




P.2





Champion

1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit

1F SOO TSZ YUET ZOE

1F LO MAN SHEUNG
1E KO CHING YAU KYRA
1C LO HAU CHING
1G LEE HO FUNG
2C LAU SUM PUI
2C CHEUNG NGA KIU
2D CHAN HO YAN
2G LEUNG SIN WAH KAY
2A XIONG YUET TUNG SOPHIA
Book Report Competition
P.3




P.4




P.5




P.6





Champion

Champion
1st Runner-up
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit

3A CHEUNG SUM YIU ALYSSA

3A TONG YUI YIN
3E LIU ZI QIAN ELENI
3B CHENG CHING YAN
3E MAK KA CHING
4E CHEUNG CHUN HEI
4D SU CHIN LAM
4B CHE HIU TO
4E MOK CHI HEI MATTHEW
4F CHAN JAMES SIN YU
5B CHAN TSZ HEI MANUEL
5F KO TSZ TING
5C CHEUNG TSZ CHING
5D LU PUI WA HEBE
5A NG YUK KIN JUSTIN
6D NG HO WANG
6E CHUNG KIT FEI
6A LEUNG TSZ YU
6A HUI LAP SAN
6A WONG SHU TING
The 6th Renewable Energy on Green Car
Design Competition
P.5






P.6








Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Best Design
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Best Design


5C LAU TSZ KEI

5C LEE SAM LOK
5A LAU REDISON
5A LEUNG KA LONG
5B CHAN YUK KIU
5D LEE WANG LONG
5A CHING CHING
6B LAU CHUN PAK
6C CHAN BAAK QIU
6E LIU HONG CHING
6C LAU CHI SAN
6C CHAN PUI HEI
6C SZE CHEUK HEI
6C LI LOK YIN
P.4 'Have a Plan' Powerpoint Design Competition






 
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
4F KWAI HOI LAM EMILY
4B TO CHUI YING CHARLOTTE
4D TANG CHLOE
4A WONG CHING KA KATEY
4A WONG KEI SIN
4D CHOI HOI CHING
4D LEE CHING
4E LAI HIU MING
P.6 Poem Competition








 
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
6D LAU SZE WAN
6A LEE TSZ LOK
6D KWONG LOK HEI HANNAH
6A LUI CHUN HEI
6B CHAN KA HO
6C LEE PUI PUI
6D CHEUNG PING FU
6D YONG SOFIA PUI YUNG
6D LAU WING YAN KATHY
6E WONG HOI LOK
P.2 English Typing Competition





 
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
2F CHAN JIN YIN
2F NG YU KIU
2E TONG NGA NAM
2G CHUNG CHEUK LAM
2C SIN CHING LAM
2B LEUNG SHANICE SUM YIN
2A KWAN DING WAI
Inter-Class Rummikub Competition
P.6



P.5



P.4



P.3




Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
3rd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
3rd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
3rd Runner-up
Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
3rd Runner-up

6E WONG TSZ LONG
6C CHEUNG CHING LAM
6E LEUNG NGO YIN ARKIN
6C CHOW CHEUK HEI
5B CHAN TSZ HEI MANUEL
5D LEE HOK YIN
5F CHU KAI CHUNG MATTHEW
5A LEUNG KA LONG
4A CHONG SHING HEI
4B WONG PAK YIU ANSON
4F CHAN BRIAN
4C NG EUGENE
3C CHAU TREVIS YIN CHEUNG
3F WONG YEE HANG
3F CHOI WING LAM
3C POON HIU HONG
P.3 Chinese Character Typing Competition (Easy Cangjie) The Leader in Me










Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
3C HO YUI KEI
3C LAM CHEUK FUNG
3F HUANG KUI LAM ANGUS
3F KOK PAK GA
3A SIU CHUNG HANG
3B LEUNG WEN YUAN MATTHEW
3B LO LOK CHI ROYCE
3C PANG HO
3C POON HIU HONG
3C LEE UE CHING
3E WONG ENOCH TIMOTHY
3E CHUNG CHEUK WING
P.6 Computer iPortfolio Design Competition











Champion
1st Runner-up
2nd Runner-up
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
Merit
6B TANG HOI LUN GRACE
6C CHAN BAAK QIU
6D SHUM YUEN KEI
6A LAM TSING CHERRY
6A LAW YUET KIU
6B TSE TSZ YIN
6B WONG SUM YI
6C CHAN CHEE CHING
6C LAI ENOCH
6D CHAN HIN WING
6D SIU BLYTHE
6E KWAI HOI YAN HAYLEY